Kedim Her Şeyi Isırıyor

sevilay28

Kedim istisnasız her şeyi ısırıyor ama aklınıza gelebilecek her şeyi.Musluk, pencere sapı, kapı kolu, en önemlisi de kablolar.. Her gün kabloları korumaktan yoruldum. Neden olabilir?

2 CEVAP

emreovec

Örnek olur mu bilmiyorum ama mesela kendi kedim eğer bir şey istiyorsa yapıyor. Mesela maması bitti ve istiyor. Gidiyor kablo kemiriyor. Hayır diyorum. Oradan sonra kapı eşiğini kemiriyor. Gidip bitkilere dadanıyor. Elde edene kadar. Oyun oynamak istiyorsa da yapıyor.

Ama eğer açlık ya da oyun değilse derdi çoğunlukla şşştt sesine alıştırdım. Yapmaması gereken bir şeyi bırakabiliyor.

Yani bir şey istiyorsa, yapmaması gereken şeyleri abartabiliyorlar. Şımarık bir çocuk gibiler. Ama çoğunlukla hayır yada şşşt gibi yüksek sese şartlanıyorlar. Yapmaması gereken şey eşittir hayır ya da şşştt sesi.

Bir diğer konu da dişi kaşınıyor olabilir. Kaç aylık bilmiyorum ama diş çıkarma çağında ise doğal olabilir.

sevilay28

AY EVET. O kadar çocuk gibi ki. Masaya çıkmasına izin vermediğim zaman gidiyor sırf şerefsizlik olsun diye başka kızdığım şeyleri yapıyor. Gerçekten öyle çok haklısınız. Zeki kedilerle lanetlenmişiz galiba. Cevabınız için çookkkk teşekkürler:) Bizim irmik hanım şu an 10 aylık :)