Kedimi Benden Alma Gibi Durum Olur Mu ?

Sedakkk

Kedim bu aralar geceleri çok miyavlıyor ve komşular şikayet edicek diye tedirginim ne denesek susmuyor oyun oynatıyoruz seviyoruz ne yapsak yetmiyor ağlıyor devamlı eğer sesten dolayı şikayet ederlerse kedimi benden alırlar mı ? Almalarından çok korkuyorum ve kedimin bu ağlamasına nasıl çözüm bulabilirim sürekli miyavlıyor

10 CEVAP

emreovec

Öncelikle kısır değilse kısırlaştırmalısınız ki bu gibi dertleriniz olmasın.

Sonra apartman yönetmeliğinde hayvan beslenmez diye bir kural yoksa alamazlar ya da pasaportu yönetmelik öncesi alınmış ise. Yani çok zor. Hiç bir apartman yönetmeliğine hayvan bezlenmez diye kural almaz kolay kolay.

Gamsem

Kısırmı ?

sugartgecat

kızgınlıktaysa rahatlatıcı maltlar var onlardan verin kızgınlık bitince de durur miyavlamasi zaten

NSukun

Karne alın ic dış parazit ve kuduz aşılarını işletin bunlar olduktan sonra çok zor almaları

baranertaga

Ne münasebet alıyolarmış ya? Aşısı karnesi varsa alamazlar.

tyguler

Kuduz içdış parazit aşıları karnesinde varsa alamazlar bence.
Kimse öyle miyavlıyor diye kediyi evden attıramaz diye düşünüyorum.
Eğer şikayet ederlerse siz de onların ses yapmtığı bir anı söylersiniz ve sizin de rahatsız olduğunuzu söylersiniz

Sedakkk

Yorumlarınız için çok teşekkürler kedilerimi kısırlaştırmak için yaşlarını almalarını bekliyorum erkek kedilerde erken kısırlaştırma ileride sorun olabilir diyenler olduğu için çok kararsızız

sforselin

Kedinizi apartmandakiler hiçbir şekilde alamazlar sizden. Böyle bir şeye kalkarlarsa bir sizi rahatsız ettikleri, belki de tehdit ettikleri için şikayet edebilirsiniz.
Site yönetmeliklerinde hayvan beslenemez maddesi de inek, tavuk gibi hayvanları kapsıyor deniyor ama tam durumu bilmiyorum. Onu bi araştırırsınız.

tubatuba12

Kedinizi gün boyunca hiç uyutmayın akşam da mama kabını kaldırın iyice tekrar yorup mama yemesini sağlayın yorgunluktan uyuyacaktır ben kızgınlıktayken o zor günleri en azından sabah 5 e kadar böyle idare ettim

Sedakkk

Aşı karnelerimiz aşıların hepsi tam zaten o konuda sıkıntımız yok tekrardan çok teşekkür ederim yardımınız için