Siyah Dışkı

asrayildrm

kedimin dışkısı çok koyu renkte dikkatimi çekti hastalık olabilir mi acaba? aminosol vitamin veriyorum 2 gündür ondan dolayı olma ihtimali var mı acaba bir kaç tanesini de top top yapmış az once de tuvaletteyken ses çıkardı kabızken siyah mı olur dışkı ? bilen var mıı

7 CEVAP

asrayildrm

ve antibiyotik ile bir vitamin daha kullanıyoruz b12 sanirim veteriner vermişti

asrayildrm

bir forumda okudum demir içerikli vitaminler dışkıyı koyulaştırabilir diye böyle bisey var mı?

NSukun

Vitaminden olabilir günde bir veya iki defa kaka yapiyorsa kabız değildir zaten benim kedilerin tavuk içerikli mama yerse açık renk oluyor et içerikli yerse siyah oluyor mama değişimi olmadıysa vitamindendir yinede gözlem yapın iştahsızlık iki üç günde bir tuvalete çıkma gibi şikayetler varsa sorun vardır

asrayildrm

Hayır tuvaletini yapiyor iştahida yerinde ama cok korktum iç kanama fln diyor internette biraz halsizlik vardı antibiyotik den dolayı bence o da geçmişti keyfi yerinde ama bilemedim gittiğimde sorucam veterinere

tyguler

Kabız olunca rengi koyulaşıyor ve tuvalet temiiğini 3-4 günde bir yapıyirsanız cok kuruduğu için de koyulaşmış olabilir

mihriii

bentonit kum kullanıyorum ben kumda bekleyince de siyahlaşıyor dışı kakasını yapınca direkt baktınız mı hiç

asrayildrm

Evet baktım yine çok koyuydu sordum kullandığım ilaç ve vitamin bu sekil yapar dedi veteriner o yüzden suanlık bi sorun yok iştahı ve keyfi yerinde.Ama siyah dıskı önemli bir hastalık habercisi olabilir yanında halsizlik vs varsa acilen getirmek gerekiyor