Aile Yaşamına En Uygun Kedi Irkı Hangisi?

Anket

Scoottish fold
(24 oy)
Tekir
(32 oy)
van kedisi
(5 oy)
sarman
(6 oy)
Toplam (67 oy)

uysal ,aile yaşamına uygun, sahibine bağımlı, sevecen, iyi huylu bi kedi ırķı var mi, varsa hangi kedi ırkı?

36 CEVAP

Ben konyada yaşıyorum ve yavru bir kedi sahiplenmek istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Ahmetemind

Cins kediler genelde uzun tüylü ve çok tüy döküyor sokaktan tekir alabilirsin onlarda tüy döküyor elbet ama daha az

başka hangi cins alabilirim

yasement

Oyumu tekirden yana kullandim ama sarman da dusunebilirsiniz bence :)

ceydatpcu

Benim biritish ve scottish fold kedim var biritish karakteri soğuk ewde yabnci kimseyi istemiyor hemn küsüyor :) scotish ilgi delisi mırıl mırıl :) ikisinnde tüy sorunu fazla yok

Sadık*

Tüm kedi cinsleri ev yaşamı için uygundur.Karakter olayı kediden kediye değişir.İçinizin ısındığı bi kediyi sahiplenin farketmez.

kedicigim1054

ben kedimi sokaktan aldım ama yavruyken sokağa alışmamışken ve bizim aile yaşamımıza çok güzel uyum sağlıyor ama petshoplarda da yavru sokak kedileri var isterseniz alabilirsiniz ama seçeneklerden birisini illa istiyorsanız hepsi uyum sağlar ama yavruyken almanız gerek ....

cute_catTR

çoğunuz tekir demiş karşı değilim fakat tekirlerin karakterinde olan bir özellik var sarman ve tekir sokak kedileridir o yüzden onları eğitmek zor olabilir. ömürleri kısa ben size scottish fold ve British shorthair öneririm cinsler ile ilgili kesinlikle bir sorunum yok sadece tavsiye veriyorum

Havanese_Siri

ben chinchilla öneriyorum

burakcaglar

Bence british ve scottish bende british var ve hiç bir sıkıntısını görmedim tek şikayetim etrafa tuvaletini yapması o da şimdi Kızgınlıkta ve erkek kedi olmasından kaynaklanıyor scottish beslemedim fakat ırk olarak çok benzerler

firfir_2010

exotic shorthair

cute_catTR

daha önce de yazdığım gibi tekir ve sarman sok. kedileri olduğu için özgür olmak isteyip kaçmaya çalışabilirler ama illa tekir alıcam diyorsan karşı değilim ama yavru al :)

Duman14

Youtubede bir kız scottish satın aldı 13000 tl ye 2 ay sonra fipten öldü satın almayın petshoptan gidin kedi besleyen insanlar yavrularını satıyor onlardan alın