Kedi Diş Bakımı, Göz Bakımı Ve Kulak Temizliği Yapmalımıyım ?

sunaysr

Kedi diş bakımı, göz bakımı ve kulak temizliği yapmalımıyım 5 yıldır hiç yapmadımda :(

6 CEVAP

selinlilaaa

5 yıl boyunca hiç göz çapağını silmediniz mi??

Policlal

Ben dişlerini haftada bir fırçalıyorum (her kedi hoşlanmıyor bu durumdan). Burnunu ve gözlerinide crystalin sprey ile siliyorum. Kulaklarını en son veteriner temizlemişti bir ay oldu galiba.

sunaysr

elimle siliyorum yada pamukla filan ama bazı ınsanlar burda gördüğüm kadarıyla bir suru ilaç filan kullanıyor özel şeyler

selinlilaaa

ilaca gerek yok kulak çubuğunu hafif nemlendirip kulağını ve gözünü temizleyebilirsiniz

tyguler

Gözlerinde akıntı falan varsa pamuğa su birine çay damlatıp silin bir göze kullandığınız pamugü diğer göze sürmeyin dis bakımı ben hiç yapmadım kulak bakımı da sık sık yapmayın zarar verebilirsiniz arada bir temizleyin yada veterinere gidince kulak temizliği yapmasını isteyebilirsiniz

nil7

Gözlerini cay suyu ile oamukla hafif silebilirsiniz o olmazsa göz teramisinleri var pamukla ben ara ara silerim iyi geliyor. Kulaklarıni da silmenizde fayda var özel solüsyonlar var hafifce iclerini temizleyebilirsiniz kulak zarina dikkat edin aksi takdirde tozlar kulak uyuzuna vs bile yol açabilir.