Kedim Bizi Çok Fazla Isırıyor

Kedim 2 aylık 2 hafta önce sahiplenmiştik. Bu aralar bizi çok fazla ısırmaya başladı. Kendini hiç sevdirmiyor. Sürekli ısırıp tırmalıyor. Yavru kedilerde kuduz olur mu veya bunun kuduzlukla bir ilgisi var mı?

7 CEVAP

emreovec

Kuduz değil de yavru olduğu için yapıyor. 2 aylık bir kedi normal şartlarda annesi ve kardeşleriyle aynı şekilde oynar. Yani annesine ve kardeşlerine ne yapıyorsa size de onu yapıyor. Büyüdüğünde bu huyunu yavaş yavaş kaybeder ama tamamen kaybetmesi ya da kalıcı hale gelmesi size bağlı. Ne kadar az oyunu elinizle oynatırsanız o kadar iyi. Ona bir ısırma gereçleri alın. Isırma başladığında başka oyunlara yönlendirin.

Çok teşekkür ederim 🤗

Betullsusam

Daha yavru olduğu için hem çok oyunbaz hem de dişleri kaşınıyor. Aslında size zarar verme gibi bi niyeti yok aslında, tek derdi oyun (: Yalnız dikkat edin bu ısırma veya pati atma huyunu kalıcı hale getirirse büyüyünce daha fazla zararlar verir, daha fazla canınızı yakar.

Betullsusam

Daha yavru olduğu için hem çok oyunbaz hem de dişleri kaşınıyor. Aslında size zarar verme gibi bi niyeti yok aslında, tek derdi oyun (: Yalnız dikkat edin bu ısırma veya pati atma huyunu kalıcı hale getirirse büyüyünce daha fazla zararlar verir, daha fazla canınızı yakar.

betul18

oyun içinde ısırıyorsa oyunu durdurun eğer durduk yere ısırıyorsa sıkılmıştır daha gün içinde oyunla yormaya çalışın ayrıca kolonya parfüm vs den hoşlanmıyolar kullanabilirisiniz benimki de yavruyken çok fena ısırıyodu artık azaldı

Hepinize teşeklür ederim☺

sugartgecat

yavru kedi sahiplenen herkes kedi büyüyene kadar parcalanmıs ellerle gezmistir elle oynatıyosanız bırakın ve diş kaşıması icin oyuncaklar verin büyüdükce ısırmamaya baslıyolar