Aşılar

sshiva

2.kediyi sahipleneceğiz. Bulut'un bütün aşıları tam iç dış paraziti de yeni yapıldı. Yeni gelecek kedinin aşıları hakkında bilgim yok. Eğer aşıları yapılmamışsa karma aşısını hemen mi yaptırmam gerek. Gelecek kedi ev kedisi hiç sokak görmemiş bir kedi. Biz de dışardan mikrop taşıyor olabiliriz biliyorum. Büyük ihtimal Bulut'un öz kardeşini sahipleneceğiz. Karma aşıyı en geç ne zaman yaptırmalıyım?
Bir de ben Bulut'a lösemi aşısı yaptırmayı düşünmüyorum. Sizin lösemi aşısı hakkında görüşleriniz neler?

4 CEVAP

sshiva

Cevaplarınız için teşekkürler. İç dış paraziti kendim yapıyorum. Kedinin sahibine en son ne zaman yapıldığını sorup ona göre yapıcam. Karma aşısı için veterinere gideriz. Kuduz aşısını tarım il müdürlüğünde yaptırıyoruz.

Misisimi

İç/dış paraziti nasıl kendiniz yapıyorsunuz ve nereden alabildiniz?

Kuduz aşısını tarım il müdürlüğü yapıyor mu? Ne yapmamız gerek, ulaşmak için? @sshiva

tyguler

Yeni kediniz için veterinerinize danışın derim veteriner kediyi bi kontrol eder ona göre size bir aşı takvimi verir.
Lösemi aşısını ben kedime yaptırdım bir sıkıntı olmadı. Ama siz bilirsiniz yinede lösemi testi varmış onu yaptırabilirsiniz ona göre bir karar verebilirsiniz

Cook

Eve getirmeden önce veterinerde bir hemogram baktırıp iç dış parazitini yaptırıp götürebilirsiniz bence eve.Hemogramda değerleri normal çıkarsa bi sıkıntı yoktur zaten büyük ihtimalle,aşı takvimini oluşturursunuz daha sonra.Lösemi aşısını veterinerimiz karmaların arasında yapmak istemişti 3 3.5 aylıkken,ben yaptırmadım yaşının büyümesini beklemek istedim.Çok hasta olduğu için hala yaptıramadık ama mutlaka yaptıracağım.Ölümcül bir hastalık ve net bir tedavisi de yok,dışarı çıkmayan kedilerde ihtimal çok az,evet ama sıfır değil biz de taşıyabiliriz dışardan bazı hastalıkları.Yaptırmadan test yaptırırsanız aşı sonrası hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.Yeni kediniz de hayırlı olsun 💕