Ev Kedisini Dışarı Çıkardığımda Nelere Dikkat Etmem Gerek?

nil7

Bu soruyu merak ediyorum benim yavrum 3 aylık ve yeşillik bir alanda onunla yürüyüş yapabilir miyim ? Tabi havalar ısınınca 🤗 yani iç dış parazit aşısı yapıldıysa yanına yaklaşan kedi veya köpeklerden ona bir şey bulaşma ihtimali var mi? Ya da siz nasıl davranıyorsunuz?paylaşır mısınız 🙂

6 CEVAP

mihriii

tabii ki bulaşma ihtimali var karma ve lösemi aşısını yaptırdıktan sonra çıkartın bence

mihriii

rica ederim

MOGU

özellikle dışarı çıkmak istemiyorsa çıkarmayın bence, dışarıya alışırsa evde tutmakta zorlanabilirsiniz.

sforselin

Bence de aşıları, hatta kısırlaştırması bitmeden dışarı çıkmasın. Küçük yaşlarda bulaşıvı hastalıklardan kötü etkilenme ihtimalleri daha fazla.
İleride çıkarmayı düşünüyorsanız da düşünmüyorsanız da gögüs tasmasına bu yaşlardan alıştırmaya başlamalısınız bence. (Deprem gibi acil durumlarda kullanılması gerekebilir mesela.)

nil7

Teşekkür ederim sağ olun

nil7

Bilgilendirmeniz için teşekkürler eksik olmayın hepinizde 🙏