Kedim Suyunu Patisini Sokarak İçiyor

Policlal

Kedim patisini suya batırıyor öyle suyu içiyor. Ya başına gelen var mı? Suyu kum oluyor değişiyorum hemen yetişince. İçti mi kumlu sudan bilmiyorum. Bunu her gün yapıyor. Ne yapabilirim?

10 CEVAP

emreovec

Suya pati dokundurmayı çoğunlukla derinliğini kestirmek için yapıyorlar. Su kabı deri ise daha yayvan bir kap deneyebilir misiniz?

Benim kedim geldiğinden beri suyunun başında kazma hareketi yapıyor. Ve çok komik :) Anlayamadım gitti. Her gün 2 defa değiştiriyorum. Neden olduğunu bilemedim

elifcerenaa

Suyu kum oluyor yazmışsınız su ve mama kabı tuvalet kabının yanında sanırım öncelikle tuvalet ve su/mama kabı yan yana olmamalı. Benim kedim de suyunun içine mama düştüğünde rahatsız oluyor, almadan içemiyor. Kediler, temiz hayvanlar. Suyunun temizliğine dikkat ederseniz güzelce içecektir diye düşünüyorum :)

Ecemecme

Su kabını değiştirdiniz mi? Bir değiştirin derim çünkü benimki de kabından rahatsızsa patisiyle deviriyor ya da kazma hareketi yapıyor.

benim iki kedim de yapıyor bunu. denildiği gibi derinliğini anlamak için yapıyolar. Başka odaya alın suyunu problem kalmaz

mihriii

benimki de öyle kabını da değiştirdim ama hep yapıyo bunu çabuk kirleniyo suyu bu yüzden

Betullsusam

Buna yapabileceğiniz bir şey yok biraz daha bu huyuna devam eder sonrasında bırakır. Belki su kabına bi koku sinmiştir o yüzden patisiyle içiyordur bilemem. Kabını güzelce yıkayın bi de öyle deneyin.

sforselin

Suyu hareketlendirmek için de yapabiliyor olduklarını okumuştum. Su şelalesi işe yarayabilir belki

Policlal

Kum kabıyla su kabı tabi ki uzakta. Patisinden bulaştırıyor kumu. Kapta değiştirdim fark etmedi yeni başladı bunu yapmaya

ezginiko

Benim kedimde de aynı durum var. Önce kabını kum eşeler gibi yapıyor. Sonra patisini önce suya sokup sonra içiyor. Bazen patisinden içiyor. Öyle değişik bir çocuk :D etrafa suyu saça saça içiyor alıştım artık. Bazen maması dışında verdiğim yiyecekleri de önden bi pati değdirip sonra yiyor ama bunun normal olduğunu öğrendim. Patisinden suyuna kum geçmesinin nededi ne acaba. Patisinde kum tanesi kalsa yalayarak temizliyorlar genelde.