Köpeğimi Sevmek İstediğimde Hırlıyor Isırıyor.

CerenYldrm

Merhaba biz 2 ay önce cavalier king charles köpeğini sahiplendik sokaklarda yaşıyordu tasması yoktu bizde sahiplendik onu 5 yaşında. 2 aydır bizle ama biz onu bazen sevmek istediğimizde hırlıyor bazen ısırıyor kanatacak şekilde, dışarda da birisi sevdiğinde de aynısını yapıyor.sizce bu durum ilerde düzelir mi lütfen cevap verin❤

1 CEVAP

zibityus

hırlamadan veya ısırmadan önce beden dilleriyle mutsuzum yapma anlamına gelen sinyalleri veriyordur siz de durmadığınızda bu durum çok normaldir aslında. hırlamayan ısırmayan köpekler de bu durumdan hoşnut oldukları için ısırmıyor değiller, sadece bu duruma katlanıyorlar tolere ediyorlar. beden dili yorumlamayı öğrenip doğru cevapları verirseniz bu durumu yaşamazsınız, dışarıda da kimseye sevdirmeyin. köpeklerde sevgi dokunmak, okşamak demek değildir insanların bu temasları köpeklerin gözünde gereksiz baskılamadır çoğu zaman. kral köpek ailesinin beden dili eğitimini almalısınız.