Kısır Mamadan Normale Geçmek???

Ecrenmisaa

kedim kısır olduğu için kısır kedi maması kullanıyoruz ama çok zayıfladı normal mamaya geçsek sorun olur mu bu arada mama markamız N&D kısır kedi maması

8 CEVAP

Sselin1

N&d dusuk tahilli ile devam edin tavsiyem. Zaten n&d yetiskin mamasinin mineral (magnezyum, kalsiyum, fosfor) degerleri kisir kediler icin de uygundur. Bobrek sorunlarina yol acmaz. Zaten %10 yag oranina sahip bir kisir kedi mamasi zayif 1 kedi icin saglikli degildir. Size tavsiyem mama alirken kisir mi yetiskin mi diye bakmak yerine değerlerine bakmaniz. Daha dogru karar verirsiniz. Size ezbere cvp verenlere bakmayin kisir mamasi nedir amaci nedir farki nedir bunlarin bilinmesi gerekiyor önce.

Sselin1

Hicbir sorun olmaz. Zaten kisir mamasi kilolu kediler icindir. Ben hep yetiskin mamasi verdim kisir mamasina gecmedim. Ama n&d agir bir mama baska bir marka ile donusumlu kullanabilirsiniz. Bu arada dusuk tahilli mi kullaniyorsunuz.

Ecrenmisaa

Kedim zayıf olduğu için normale dönmek isteidm bu arada az tahıllı olanı veriyorum bende kedim aşırı hareketli bi kedi denilenin aksine yani

ahmetzz

Üriner problem Yaşama Riski Çok daha Artar

tyguler

Kısır mamanın özelli kısır kediye normal mamanın özelliģi normal kediye verilmesi yani kısır mammaya devam edin

tyguler

Ama zayıflıyorsa mama markası deģişikliģi yapabilirsiniz

Ecrenmisaa

n&d nin içeriğini daha sağlıklı bulduğum için onu kullanıyoruz herkes n&d öneriyodu zaten ama kilo almıyoruz bende normale geçmeye karar verdim çünkü çok zyaıfladı

Sselin1

Her kisir kedi hareketsiz, kilolu olacak diye genelleme yapiliyor. Benim kedim gayet hareketli ve kisir. Kedinin temel ihtiyaci protein ve yagdir Neden onun ihtiyaci olan, almasi gereken yagi azaltayim. Kedinizin bobrek sagligini korumak icin yapmaniz gereken bol bol oynatmak, temiz icerikli yas mama vermek ve su tuketimine dikkat etmek. Kisir mama sart degil.