Köpeğim Çok Saldırgan

Herkese merhaba 15 kg 1 yaşında terrier oğlum kendisini pek sevdirmiyor sürekli elimizi ısırmaya vs çalışıyor evin içinde bulduğu havlu çorap çalıyor almak istediğimizde abartı tepkiler veriyor en son dün yüzümü ısırdı ve göz kapağımın bir kısmını kanattı ben de ev halkı da bu durumdan çok sıkıldık youtubedeki köpek eğitim videolarını izledik söylenenleri uyguladık fakat Bi çare olmadı bize şuanda sakinleştirici macun, hap, sprey arayışındayım kullandığınız memnun kaldığınız marka ve ürün varsa söylerseniz gerçekten çok memnun olurum

2 CEVAP

Whitedog

merhaba, kesinlikle ve kesinlikle bu tip ürünlerden uzak durun. sakın kullanmayın. köpek arkadaşınıza zarardan başka hiçbir şey getirmez emin olun. öncelikle köpeğin neden bunu yaptığını düşünerek kendinizi sorgulayın, neyi yanlış/eksik/fazla yapıyorsunuz ki köpek bunları yapıyor. bu şekilde düşünelim. köpek arkadaşınız küçük olduğu için kucağınıza aldığınızı varsayıyorum,(sadece varsayım) köpekler yerden yüksekte olunca baskın içgüdüleri otomatik olarak yükselir, eğer bir insan tarafından kaldırıldıysa bir de seviliyor, öpülüyorsa bu sırada bu onu inanılmaz bir strese sokar. çok rahatsız olur ve size rahatsız olduğunu belli edemediğini fark ettiğinde iyice dengesizleşir. bazı köpekler son çare hırlama/ diş kullanmayı denerler ve onlar böyle tepki verince biz onları rahat bıraktığımız için köpek hırlayınca/ diş kullanınca durumu yönetebildiğine ve rahatlayabildiğine dair bağlantı oluşturur. yani köpeğe saygı göstermek lazım, köpeklerin doğalarında sevgi, saygının karşılığıdır çünkü. instagram ve youtubeda Kral Köpek Ailesi isimli bir sayfa var, onların videolarına göz gezdirmenizi öneririm. ön yargıları kenara bırakıp bir şans verince her şeyin bambaşka olduğunu bizzat ben de gördüm çünkü. ayrıca kralailesi nin internet sitesindeki arşive "objeye el koyma" veya "el koyma" yazarsanız ve videodakileri sabır, kararlılık ve süreklilikle uygularsanız köpek arkadaşınız zamanla havlu vs kaçırmamaya başlayacak, kaçırsa da ondan almanız çok kolaylaşacak. imkanınız olursa kbd ve itk videolarını almanızı tavsiye ederim, her şeyin sevgi ve saygıyla bir çözümü var çünkü. :)

zibityus

kesinlikle katılıyorum whitedog a. bu tarz işin kolayına kaçacak çözümlere başvurarak köpeği daha da zor durumda bırakmayın. kral köpek ailesi sizin kurtarıcınız, hem de köpek zihinsel olarak dengede kalır. beden dili eğitimi almanızı ve şu playlisti izlemenizi öneririm. https://www.youtube.com/playlist?list=PLMhSnKShK_RTklCLmfEeBXT8TB0eeIeHf