Merhabalar

kedim yaklaşık aylık fakat kuru mama bir türlü yemiyor :( nasıl alıştırabilirim ?

10 CEVAP

Beyazincir

mamayı havanda ezip öyle verebilirsiz yada mama çok sertse kedi kıramıyo olabilir yavru maması alabilirsin

2 aylık

Havanese_Siri

ıslak mama karıştırıp verin alışınca sadece kuru mama verirsiniz

deniyorum ama kuruları seçip yemiyor

Havanese_Siri

sadece sıvı kısmını veya yavrular için olan püre şeklindekilerden kullanıp iyice karıştırınca ayıramıyorlar

Deneyim bi teşekkürler

archill

5 haftalık bir kedim var. Aynı sorun bizde de vardı..
Kuru mamayı ezip, biraz süt tozu ekliyorum üzerine de ılık su.. Bu şekilde çözdük biz. :)
Süt tozunu veterinerden boyutuna göre 40-70 tl ye temin edebilirsiniz.

Yavrular için özel olandan aldım biraz süt ve suyla islattim veteriner söylediği için ama yemedi birde ezip vermeyi deneyeyim o halde aklıma gelmemişti o :)

patili

biz de aynı sorunu yaşamıştık. royal canin bebekler için olan mamasından aldık. mama tanelerini 2ye 3e bölerek avucumun içinden yediriyordum. elinizin içinden yemeyi çok seveceği için bu süreçte alışır. daha sonra tabaga koyarsınız yavaş yavaş tabağa alıştırırsınız :))

kesmeseker

Soruyu sormadan önce hangi mama iri taneli mi küçük taneli mi onuda belirtseniz..