Bacağında Tüy Dökülmesi

ayseguledaa

Merhaba, kedimin arka bacaklarında belli bölgede tüy dökülmesi oldu. Yalanırken özellikle o kısımları ısırarak yalıyor. Sadece o bölgede var başka hiçbir yerinde yok. Sürekli olarak da kaşımıyor. Veteriner mantar olmadığını onayladı. Finallerimin bitiminde üniversitede doku örneği alıp ne olduğunu kesinleştireceğiz. Fakat bu süreçten geçmiş olan varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

8 CEVAP

SerraYanmaz

Benim kedimin tavuklu mama alerjisinden kaynaklı arka bacakların arkasında tüy döküntüsü olmuştu mamayı değiştirdik geçti vitamin takviyesi de yapılabilir

ayseguledaa

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Ben de mamasını değiştireyim en iyisi. Test sonuçlarına göre de veterinerin tavsiyelerine uyarım.

Lifos34

Benim kedimin de iki arka ayağında aynı sorun var mantar değil veterinere götürdük baktırdık fakat koşup oynarken birden durduğu için sürtünmeden kaynaklı oldu bilginiz olsun

Lifos34

Ne demek rica ederim tabiki içinize sinsin mutlaka yine testlerini yaptırın

ayseguledaa

Peki bu gıda alerjisi hemen kendini belli eden bir şey değil midir? Üç aydır Matisse kitten kullanıyoruz. Daha yeni yeni böyle bir durum oluştu.

SerraYanmaz

Genellikle hemen belli eder 3 ay olduysa başka sebebi de olabilir stres kaynaklı ya da travmaya bağlı olabilir

SerraYanmaz

Yine yediği bir şey kaynaklı egzama da olabilir

ayseguledaa

@Lifos34 Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, belki bizde de öyle bir durum vardır. Hafif pullanma da olduğu için içimizin rahat etmesi adına gerekli testleri yapıp öğreneceğiz.