Kuru Şampuan İle Tarama

ayseeny

Merhaba arkadaşlar deneyimsiz olduğum için sizlerin tecrübe ve bilgilerinden yararlanmam lazım, kedim ile henüz 1. haftamızı doldurmak üzereyiz kendisi 2 aylık yavru, kuru şampuan ve tarak aldık ona, şampuanı pudra gibi her yerine azar azar döküp tarağıyla taradım, doğru bir şekilde uygulama yapıp yapmadığımdan emin değilim çünkü kuru şampuanın kokusu hem çok yoğun hemde hayvanın cildine zarar verir mi emin olamadım. Bu uygulamayı nasıl ve ne sıklıkta yapmalıyım? Ve hayvanı ne sıklıkta yıkatmalıyım? Mesela yarın aşıya gideceğiz yarın yıkatmam gerekir mi?

4 CEVAP

Duman14

Kedilerin yıkanmasına gerek yoktur ama içiniz rahat etmez ise 4 ayda 1 kere falan yıkayabilitsiniz

ayseeny

teşekkür ederim peki kuru şampuan kullanımı hakkında bir öneriniz olacak mı?

Bence böyle ürünlerin kullanımı çok gereksiz. )Kedinizin tüylerine kimyasal vs koku yapan bişeyler bulaşmadığı sürece tabi).Kediler doğaları gereği çok temiz hijyene önem veren canlılar.Sürekli kendilerini yaladıkları için bu tarz ürünler kullanılması bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası

ayseeny

ben bilmediğim için şimdi ne doğru ne yanlış verileni kullanıyorum açıkcası, danışmam iyi olmuş kullanımı kesiyorum o halde. Uyarınız için teşekkürler