Sahte Mama Şüphesi Ve Bununla İlgili Neler Yapılabileceği

Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce bilindik bir alışveriş sitesinin bir satıcısından N&D balkabaklı bıldırcınlı narlı kısır kedi maması aldım. Son bir yıldır da aynı mamayı alıyorum (bu 3. alışım) Ürün elime bu sabah ulaştı. Ancak ürünün paketinde ürünü kapalı tutabilmem için fermuar ya da cırtcırt yoktu. Bildiğim kadarıyla Farmina'nın mamalarında fermuar olması gerekiyor. Önceki ürünlerimde fermuar vardı. Mamanın rengi ve boyutları asla eski mamam gibi değildi. Normalde mamanın taneleri koyu renk ve daha tok olması gerekirken daha açık renk ve daha inceydi. Açıkta satılan mamalar gibi. Kokusu da farklı. Pakette LOT numarası ve SKT tarihi var. Bunlarla ilgili sorgulamalarım yarın sabah başlayacak. Satıcı ile ilgili de bir şikayet sitesinde akıl almaz şikayetler var zaten. Kısacası ürünün sahteliğinden ciddi şekilde şüpheleniyorum. Kedim de zaten yemedi mamayı. Ürünüm şayet sahte ise (ki öyle görünüyor) hem kendi hakkımı almak, hemde benim gibi mağdur olacak başka insanlar ve başka canlıların önüne geçebilmek adına böyle firmalar için neler yapılabilir nasıl bir yaptırım izlenir sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

4 CEVAP

Anonymus179224

Böyle durumlarda çakması yapılan ürünün üretimini veya bulunduğuz ülkeye ulaşımını sağlayan kuruma bildimeniz gerekir diye düşünüyorum. Lafı da amma uzattım, Farmina Türkiye’ ye yazabilirsiniz yani 😃

patesi

merhaba aynı problemle karşı karşıyayım. konu hakkında ne yaptınız? iade yaptılar mı?

patesi

merhaba aynı problemle karşı karşıyayım. konu hakkında ne yaptınız? iade yaptılar mı?

patesi

merhaba aynı problemle karşı karşıyayım. konu hakkında ne yaptınız? iade yaptılar mı?