Acil Bakarmisiniz

eceeece

Arkadaşlar benim daha gözleri açılmamış nerdeyse 1 haftalık 3 tane kedim var anneleri yok hala süt anne arıyoruz bulamadığımız için ben besliyorum 2 tanesi güzel iciriyorum sütü isteyerek içiyorlar ama 1 tanesi hiç içmiyor veriyorum zorla çekiliyor ne yapmam gerek lütfen bir bilgisi olan var mı

16 CEVAP

Beyazincir

malesef yok ama bi vetenirere götürebilirsin yada internetten araştırabilirsin

vizardon

Ben süt tozu ve üç aylık bebek mamasını ılık su ile karıştırarak şırıngayla veriyordum siz de yapabilirsiniz aynı zamanda vitaminlerle desteklemeniz ve gözlerinin temizliğine dikkat etmeniz gerekiyor

eceeece

Tamam

patili

vermeye çalıştıgınızda ağzından dışarı mı geliyor yemek? yoksa isteksiz de olsa yedirebiliyor musunuz?

patili

zarar vermeden, boğazına kaçırmadan ona da vermeye çalışın yoksa hayatta kalması zorlaşır.

patili

bir de yeni doğan bebekler için toz halinde süt mamalar var marketlerde eczanelerde. o mamaların "yeni doğan" olanını alın ve cezvede yapıp ılık halde verin. normal bizim içtiğimiz sütten vermeyin yavrulara.

eceeece

Evet yavaş yavaş veriyorum zaten daha çok küçük çünkü

eceeece

Ama laktozsuz süt verilebiliyormuş bana öyle dediler o yüzden almıştım

patili

laktozsuz olanı verilebilir ama yeterli olmaz beslnmeleri bagışıklık kazanmaları için.

eceeece

Yarın gidip süt tozu alıcam haklisiniz

Cenkkabaca

çok küçük hasta olabilir

eceeece

Evet bakıyorum henüz gözleri açılmadı ama temizliğine dikkat ediyorum tabiiki

patili

nasıl şuan durumları? 2-3 saatte bir yedirmeniz lazım. boyutları nasıl? sağlıkları vs.?

eceeece

Şu an gayet iyiler 2.3 saat arayla sütlerini veriyorum. Boyutlarida normal. Acıkltıklarında uyaniyorlar zaten belli ediyorlar ama birşey sorucaktim ben sıcak durmaları için bir su şişesine sıcak su koyarak bezle sardım yeterince sıcak olur mu elimden gelebilecek başka bişey var mı

kesmeseker

Süt anne ilanı hazırlayın [email protected] adresine bir fotograf il ilçe iletişim bilgisi ile konu kısmına ACİL SÜT ANNE yazın