Kedim Çok Halsiz Hareket Etmekte Güçlük Çekiyor

Kedim 2 gün önce kan pıhtılı gibi kusuyordu sabah hemen veterinere götürdüm iç parazit aşısı yaptı kusmasını engelleyici ve bir iğne daha yaptı rahatlaması için fakat 2 gündür hala karnı ağrıyor gibi oturuyor çok halsiz mutsuz. Mamasını ve suyunu azar azar içiyor fakat yürürken duraksıyor bekliyor sanki ağrı çekiyor gibi. Veteriner dışarıda bir şey yemiş olabilir dedi bünyesi hala zehir etkisi altında mıdır çok endişeliyim

8 CEVAP

Policlal

İmkanınız varsa başka bir veterinere gidin. Ciddi bir şey

sevilayakt7

Evdeki imkanlarla biraz yoğurt verebilirsiniz. Ancak kesinlikle başka bir veteriner hekime gitmelisiniz, yabancı cisim yutmuş da olabilir, mideyle ilgili herhangi başka bir sorun da olabilir. Daha ilgili bir veteriner hekim tercih etseniz iyi olacaktır.

aytac1

Anlamadığım zehirlendiyse nasıl atacakmış o zehri içinden? Kediniz dışarıya çıkıyor mu ki?

Dışarı çıkıp geliyor kısır olmadığı için evden kaçmıştı kar yağdığı zaman 1 hafta eve gelmedi üşütmüş olabileceğini düşündüm ama eve geldiğinde balgam gibi kan parçaları kustuğunu görünce çok endişelendim veterinere götürdüm o da dışarıda bir şey yemiş olabilir dedi ateşini ölçtü gözlerini ağzının içini kontrol etti parazit aşımız gecikmişti onu yaptı iki iğne daha yaptı ama kusmanın geçmesi dışında gelişme olmadı

sevilayakt7

Anladığım kadarıyla veteriner hekiminiz sadece semptomlara yönelik tedavi uygulamış. Yaptığı diğer iki iğnenin ne olduğunu bilmediğim için yargılayamam ancak bir röntgen çekilse ya da duruma göre endoskopi yapılsa daha iyi olabilirdi. Kanamalar devam ederse zaman kaybetmeyin derim.

Yarın ilk işim başka bir veteriner aramak olacak umarım haftasonu olduğu için iki gün beklemek zorunda kalmam çok teşekkür ederim ilginiz için inşallah ciddi bir durum yoktur sadece üşütmüştür hemen toparlar umarım

sevilayakt7

Çok çok geçmiş olsun, umarım çabucak toparlar. Rica ederim, sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Çok sağ olun 🙏