Kedi Tabletli Olan İlaçlarını Ağızdan Alabilir Mi

Anket

Verilir çok önemi yok
(0 oy)
Verilmez
(0 oy)
Bazıları verilir
(1 oy)
Bilmiyorm.emin değilim
(2 oy)
Toplam (3 oy)

Kedimin ilaçları var bir kaç tanesi şurup ama bir kaç tanesi tablet.ezip manasına verin dedi ama mamasıni yemekten kesilirse iştahsizlanirsa bağşiklibi düşmesin diye.direk ezip ağızdan versem olur mu acaba???
Veteriner hekimler varsa.tavsiye verir misiniz
İlaçlardan (prednol,ketopet,caniverm )

4 CEVAP

Elifsu17

ödül mamasının içine, severek yediği malt ya da puding varsa ezip verin. gimcat in pudingine karıştırarak her türlü ilacı yedirebiliyorum ben. bi denemekte fayda var yoksa ağızdan ittirme yoluyla vermek büyük tramva gibi geliyor bana.

GrauHimmel

Bol miktarda mamaya karıştırmayın. İlacın toz halinin karışabileceği miktarda yaş mamaya karıştırıp verilebiliyor. Hemen yemiş ve yutmuş oluyorlar. Bir yemek kaşığı mamaya karıştırıp veriyordum. Çok tepeli değil silme de değil. Onu ayarlarsınız. Tablet yutturmaktan çekindiğim için böyle yapmıştım.

Gmzzz

Bizde suan tablet kullanıyoruz bütün olarak yutturuyorum

İlk parazit aşısını olduğunda veterinerimiz tablet vermişti ve 4 gün boyunca verdik. Ancak veterinerimiz sadece ilacı içmekte zorlanırsa mamasına karıştırmam söyledi. Ben ilacı tek başına ve tozlaştırmadan kullanmıştım.