Yavru Kedi Kısırlaştırma

angorakedi

Merhabalar, 6.5 aylık yavru kedimi yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorum. Şu an kullandığım mama n&d yavru kedi maması, operasyon sonrasında kısır kedi mamalarına geçiş yapmalı mıyım? Tane boyutları büyük olduğu için yerken problem yaratır mı?

7 CEVAP

suwdey

Kısır kedi maması diet mamayla aynı şey kısırlaşınca kilo almasını önlemek için kullanılıyor. Eğer kilo problemi yoksa normal mamaya devam edebilirsin ama kısırlaştırma için 6,5 ay çok erken 1 yaşı beklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca tüm kediler 1 yaşında kızgınlık dönemine girmiyor bazıları çok geç giriyor.

Catworldd

6 ay erken bir süre en az 8 aylık olmasini bekleyin lütfen acele etmeyin. Kısırlaştırdıktan sonra bence 1 yaşına kadar yavru mamayi vermelisiniz ki yeterli besini takviyeyi alsın. Kilo alabilir çok normal zamanla eski formlarına geri dönüyorlar.

caglaauzun

en azından 7 aylık olmasını bekleyin. çok aşırı bir kilo almadığı sürece yavru mamasına devam edebilirsiniz bence biz 7 aylık kısırlaştırdık

yagmurryamaan

veteriner hekim mama bitmeye yakın karıştırarak yavaş yavaş geçiş yapmamızı önermişti.

mihriii

1 yaşına kadar vermek gerekiyır diye biliyorum kediniz dişi mi erkek mi

mihriii

evet dişiyse çok daha iyi olur gecikmeden kısırlaştırılması bence de

angorakedi

kedim dişi 6. ayına girmeden kızgınlığa girdi çok acı çekti, bir daha aynısını yaşasın istemiyorum ayrıca 7. ayda kısırlaştırma operasyonu daha kolay ve toparlanması da daha kısa sürüyormuş o yüzden kısırlaştırmayı düşünüyorum.