Kedim Uyurken Tekliyor?

kcet

Merhaba uygun kelime teklemek mi emin degilim; uyurken vucudu seyiriyor, atıyor, kasılıyor, tekliyor diyebilirim ama bu kelimeler de tam olarak ifade etmiyor. Yani hıckırırken vucudumuzda olan gerilme/kasılma hareketi oluyor uyudugu sırada nefes alırken. Vucudu hıckırıyormus gibi oluyor. Bir yasında iran kedisi bu zamana kadar hic boyle olmazdı üc gün önce tüylerini kestirdim ve iki gündür böyle acaba üsüyor mu? Ya da vetten dönerken üsüttü mü? Bilmiyorum fakat cok endiseleniyorum ic dıs parazit asıları on gün gecikti acaba parazitsel bir sorun olabilir mi? Ya da kızgınlık doneminde henuz kısırlastıramadım bunla alakalı hormonel bir durum olabilir mi? Sadece uyurken böyle oluyor uyanıkken bir sorun yok.

3 CEVAP

mihriii

@hayvandahacoksever BOŞ YAPMAYIN ARTIK

Superisi814

Merhaba 🙋‍♀️,
Kedilerin ya da köpeklerin uyku esnasinda sizin tabirinizle teklemeleri gözlemlenen bir durumdur.Gördüğü rüyadan olabilir , cok küçükken anneden ayrilmaktan olabilir
Bazi hayvanlar traş edilmekten hoslanmaz, garipsediği kadar utanabilir de..Bu sebepten olabilir.Çünki üşütseydi ; uyanikken de halindeki farkliliklari faek ederdiniz diye düşünüyorum.Bir de bu bakiş acisiyla uyanik hallerini gözlemleyin derim.🐱

kcet

Cevabınız icin cok tesekkur ederim bir nebze olsun icimi rahatlattınız :) annesinden yaklasik iki aylıkken ayrıldı fakat bir yıldır hic böyle olmazdı, iki gündür böyle oluyor. Rüya görürkenki halini bildigim icin o olasılıgı eleyip endiselenmistim. Ama dediginiz gibi trasla ilgili bir durum olabilir sanırım cunku ilk trasımızdı ve epey zorlandık. Trası da mecburen ettirdim keyfi bir durum degildi :( Uyanık oldugu sürecte hicbir sıkıntı veya farklılık yok