Tüy Dökülmesi Furminator-Mama Mevsimsel

emiragacci

Merhaba arkadaşlar 6 aylık kedimde son 1 ay içinde aşırı şekilde tüy dökülme başladı resmen tüylerinden hafif çektiğimde elime tüy doluyor olası nedenleri yazmak istiyorum bunlardan hangileri daha çok arttırmış olabilir???

yaklaşık 2 ay önce Acana First Feast mamaya geçiş yaptık belki mamadan kaynaklıdır diye tekrardan N&D kullanmaya başladım (gözlemleyeceğim)

ve yine yaklaşık 1 ay önce furminator tarakla taramaya başladım ama bu 1 aylık süreçte en fazla 2-3 kere taramışımdır vede furminatorle taramaya başladıktan sonra sırt tarafında ki tüyler sertleşti

Belki mevsimsel kaynaklı tüy dökülme olabilir mi yada yavaş yavaş büyüdüğü için tüy dökmesi normal mi? (Daha öncesinde hiç tüy dökmüyordu)

Son olarak

Gimcat Nutri Pckets Taurin-biotin&zinc içeren ödül maması ,gimcat 12 vitamin içeren ödül maması ve reflex Tuna fillet içeriğinde yüksek miktarda balık olan ödül mamalarını kullanıyorum

Sizce neler daha çok arttırmıştır?

3 CEVAP

emiragacci

Orijinal aldım

Düzenli kullandıktan sonra keçeleşme probleminiz ortadan kalkacaktır

Büyüdüğü için normal. Furminatör nasıl sertleştirdi? Orijinal almadınız mı