6 Aylık Kedim Az Yiyor/ İştah Açıcı Mama/ Vitamin Tavsiyeleri

sedefg

6 aylık bir yavru kedi sahiplendim. Geldiğinde de zayıftı. Birkaç mama denedik ama genel olarak kedim az yiyor ve olması gereken kiloda değil(2.2 kg şu an) Sahiplenene kadar annesinin yanındaydı ve uzun süre anne sütüyle beslenmiş, bir önceki mamasını da çok iştahla yemiyor

Birkaç farklı markanın kitten yaş mamalarını da denedim, durum aynı gibi. Ev yapımı tuzsuz kavurmayı biraz yedi(fazla alışmasını istemediğim için sadece iki kere verdim), bu hafta içi bir gün direk balık vermeyi deneyeceğim
Veteriner kontrolünde bir şey çıkmadı

royal canin Savour almayı ve bir kitten mamayla karıştırmayı düşünüyorum. bir de bir petshop'tan numunelik mama toplamayı belki birini beğenir diye.

hiç yemiyor değil ama az yiyor, az yiyen kediler için iştah açıcı kitten maması tavsiyeniz var mı?
uzun süre anne sütüyle beslendiği için böyle olduğunu düşünüyorum?

3 CEVAP

mihriii

kuru mamayı bilmiyorum ama yaş mama olarak me-o delite keçi sütlğ ve balıklı olana bizimkisi tapıyor bi denemenizi öneririm

selinlilaaa

Diş değiştirme dönemi olabilir bu yüzden az mama yeme durumu olabilir yaş mama ağırlıklı besleyebilirsiniz bir iki hafta kadar

sedefg

Tüm dişlerini çıkarmış veterinerin söylediğine göre, kızgınlık döneminde üstüne düşmedim iştahsızlık oluyormuş diye ama o dönemi de atlattık, durum aynı