Yardımcı Olun Lütfen

Kedim 4,5 aylık erkek ishal olmuş ne yapabilirim geçmesi için patates haşlamasını şimdi verdim pek sevmedi başka ne verebilirim
Annem sabah peynir vermiş ondan olabilir mi

2 CEVAP

mihriii

tavuk göğsünü haşlayabilirsiniz,yoğurt/kefir verebilirsiniz

Merhaba yarın bir veteriner kliniğine gitmenizi öneririm. Özellikle yavru kedilerde şiddetli ishal kötü sonuçlar doğurabilir ve bakteriyel, viral, paraziter kaynaklı bir ishalse ilaç tedavisiz sonuç vermez. Fakat yarına kadar pirinç lapası, yoğurt, haşlanmış patates verebilirsiniz. Su içmesini kesinlikle takip etmeli, ishal kaynaklı dehidrasyon ihtimalini düşürmelisiniz. Yarın mutlaka kontrole götürün.