Hamile Kedi

sedaclk13

Merhaba arkadaslar 8-9 aylik hamile bir kedi var bugun dogumu basladi eve aldim . Ara ara ikinmaya basladi ama zorlaniyor gibi karnida cok şiş. Surekli kusuyor ve tuvalete gidiyor acaba bu normal mi veterinere de getiremiyorum durumum yuzunden bilen birisi bana ne yapmam gerektigini anlatabilir mi?

11 CEVAP

sedaclk13

Tesekkur ederim tavsilerin icin patili her canin kiymeti var benim icin onlari saglikli tutmak icin herseyi yapacagim.

patili

gönüllü veteriner bulun netten araştırıp. ücretsiz bakan biryer bulursunuz illa ki yaşadıgınız şehirde. karnına hafif madaj yaparak yardımcı olun. canını yakmadan cok da bastırmadan aşağı dogru karnını okşayın. inşallah sorunsuz dogum gerçekleşir.

sedaclk13

Tesekkur ederim patili dediklerini yaptim insallah iyi olur

patili

mutlaka bizi de haberdar et sonuçtan. inşallah saglıkla dünyaya getirir yavrularını ve sağlıkla yaşarlar hep birlikte.

patili

dogumu yapan anneye noldu? anlayamadım. veteriner yok yakınlarda diyordun. nasıl sezeryan oldu. daha net anlatırsan cok sevinirim. kafam karıştı

patili

oyy yavrum kıyamam. neyse ki anne kurtuldu. bu kadar ilaç alımı varken emzirme onun bagışıklıgını düşürür daha çok. siz mutlaka bebeklere takviye olarak 2 saatte bir yeni doğan bebek sütü tozundan alın marketten ve ondan yapıp içirin şırıngayla bebeklere. anne sürekli emzirmesin. yazık yavrucağa. ameliyat sonrası hem ilaç hem emzirme ömrünü kısaltır annenin. bağışıklığı kuvvetlensin diye hergün beaphar'ın top 10 vitamin haplarından sabah akşam verin. sonrasında günde 1 kereye düşürün. eğer alamazsanız gimpet vitamin macununu alın mutlaka. anneyi tez zamanda ayaga kaldırır bu vitamin. hem de metabolizması zayıflamaz

sedaclk13

Yasadigim yerde yok 5 kedim var zaten onlar icin de aradim ama maalesef yok arti para bile aliyorlar. Karnina masaj yapiyorum baska yapabilecegim birsey yok degil mj

patili

yok ortamı sıcak tutun. ve mamasını suyunu yattıgı yerde baş hizasına koyun ki rahatlıkla yiyip içebilsin. cok sevgi bekler dogum esnasında. sürekli başını sevin karnını ovun. o ıkınırken siz de karnına hafif masajlarla ona yardımcı olun daha kolay yapsın dogumu. kusma konusunda ben de tedirgin oldum. inşallah dogum yüzünden stres sebebiyledir yani başka bir problemi yoktur inş. malt pasta varda agzına 5 cm kadar sürebilirsiniz onu yesin. belki topaklar kusturuyordur. bir de eğer hiçbirşey yemediyse uzun süredir ondan dolayı sıkıntı yaşamış olabilir.

sedaclk13

Patili maalesef doguma cok gec kalmis 4 tanede yavrumuz oldu olen bebek anneyi zehirledi uzun bir tedavi sureci bizi bekliyor ilk dogumu ve sezeryan oldugu icin bebekleri kabul edemedi daha dogrusu kendisine gelemedi daha bizde mecbur diger anne kediye emzirttirdik insallah durumlari daha iyi olacak.

sedaclk13

Daha fazla dayanamadim veteriner buldum oraya goturduk zaten 3-4* gun oncesinden zehirlenme baslamis ve dogumuda gecmis dedi sezeryane aldilar 1 yavrusunu kaybetti 4 yavruyu kurtardik ama kendiside oldukca zehirlenmis bu durumdan zor kurtardilar.Daha bu sabah uyandi yavrularida evimizdeki baska anne kedi emzirdi

sedaclk13

Bu sabah yavrulari annenin yanina koyduk neyse ki korktugumuz gibi sezeryan sonrasi reddetmedi emzirdi bakalim bir sure antibiyotik tedavisi gorecek