Kedim Beyaz Kustu

fatmanuur42

meraba kedim bugün beyaz bir renkte az bişey kustu korkuyorum ne yapmalıyım acil cevaplarmısınız? birde su hiç içmiyo daha 1 aylık ne yapmalıyım lütfen yardım edin

10 CEVAP

fatmanuur42

peki yemezse napıyım

patili

o zaman migroslarda vs satılan bebek mamaları var toz halinde. onun 2 veya 3 numaralısını bir kutu alıp içindeki mama ile evde mama yapın cezve içinde ve yaş mamanız gelene kadar bunu verin. hem içlerinde prebiyotik vs oldugu için cok faydalılar kediler için. ben 8 yavru büyüttüm o toz mamalarla. daha sonrasında yaş mamaya geçin yine mutlaka. ama dediğim yaş mamayı verin. geldiği zaman mama, kuru mamayla karıştırarak verin. az kuru mama normal miktarda yaş mamanın içinde olmalı. böylece yiyecektir. açeğer yakınınızda yaş mama alacagınız vet veya petshop varsa en kestirme çözüm gidin yaş mama alın ve dediğim gibi kuru mamayla karıştırıp verin.

fatmanuur42

peki teşekkür ederim :)

Havanese_Siri

1 aylık çok küçükmüş ne ile besleniyor

patili

yavru kediler için malt macunu alın. ne ile beslendiğini yazmamışsınız. anne sütü mü yaş mama mı kuru mama mı? beyazdan kasıt köpüklü kustuysa, sık sık yapmıyorsa, tek seferliğe mahsussa normal. bebek kedilerde oluyor. camdan bir rüzgar giriyor veya yediği birşey gaz yapıyor agızdsn geri geliyor vs. tekrarlamadıkça telaşa gerek yok ama veterinerinize götürün mutlaka tekrarlarsa

fatmanuur42

yaş mama yiyodu dişeleri çürütüyomuş diye bıraktım. Babam bilmeden sütün içine ekmek doğramış vermiş bugün kuru mama verdim ama bi türlü yemiyo kafayı yicem evde yaş mamada yok napıcam ne yediricem ya

patili

üzerine mamanın çok az ılık su döküm biraz ezin. yani lapaya yakın bir kıvam alsın ama tam da yaş mama kadar yumuşak olmasın. bu şekilde elinizle yedirmdye çalışın. eğer yerse birkaç lokma sonra tabağa yöneltin

patili

yaş mama dişleri çürütmez. sizin kedinize has istisna bir durum demediyse veterineriniz öyle bi çürütmr yapmaz. britcare'in kacqnoz yaş mamalarından alın. çok dogal ve tahılsızdır. bu mamayı sipariş verip gelene kadar dediğim yöntemle yedirmeye çalışın. ama süt vs vermeyin

fatmanuur42

ya şimdide ishal oldu peki napıyım veterinere götürmeme gerek varmı

kedilikizzz

Süt içtiği için ishal olmuştur normal yani bir damla süt bile ishal edebiliyor kediyi. Biraz takip edin düzelmezse götürün veterinere.