Kuduz Asısı Gereklı Mı????

esmakaramm

kuduz asısını yaptırmalımıyımm yaptırmasamda olurmu???

10 CEVAP

patili

karma aşı başta olmaz üzere bütün aşılar gerekli. lütfen aksini söyleyen çok bilmiş evcil sahiplerine aldırış etmeden siz veterinerinizi dinleyin ve aşılarını aksatmayın. eğer bütçenizi sarsıyorsa yıllık aşıları 15 gün veya 1er ay arayla yaptırabilirsiniz. zaten bir haftada hepsinin yapılması cok zararlı. bu aşıların öncesinde mutlaka ama mutlaka bi hemogramına baktırın. cok ucuz bir tahlil zaten. aşıları kaldırıp kaldıramayacagı bagılıklıgı vs değerlerini görmüş olursunuz.

oscar_cat

Köpek ise gerçekten gerekiyor bazen dışarda istenmeden kavga edebiliyorlar kedi eğer sosyal bir kediyse ondada gerekir

vizardon

Eğer yurtdışına çıkacaksanız önemli ya da sokakta gezdirmek istiyorsanız ya da birlikte tatile gidecekseniz malum yaz geldi :)

Havanese_Siri

tabiki de

rabiaari

Yasal bir zorunluluk yapilmasi gerek siye biliyorum. Losemi icin ne dusunuosunuz arkadaslar bende bunu merak ediyorum

patili

lösemi aşısı içeriği petlerimiz için çok önemli. yukarıda yazdıklarım geçerli bütün aşılar için.

kedilikizzz

Bütün aşılar gerekli arkadaşlar bunun aksini kimse söyleyemez yani. Söyleyenlere de hayret ediyorum zaten. Özellikle kuduz aşısı tabikide gerekli.

imkanınız dahilinde bütün aşıları yaptırmakta fayda var.Sonuçta aynı çatı altında yaşıyorsunuz ve petiniz ne kadar sağlıklı olursa siz de o kadar sağlıklı olursunuz.

Karma1-2 lösemi 1-2 kuduz mantar1-2 belirli periyotlarda iç dış parazit uygulamaları..Bunların tamamını yaptırmakta fayda var bence

MUSTAFA45

Ben mantar hariç hepsini yaptirdim yaptırmanızi tavsiye ederim

izzy

Her yıl yapılması şart
karma, corana, kuduz, ve boğmaca ayrica yılda 2 kere ic dış parazit ......