Köpeğim Dışkısını Yiyor

Yelizzzz

Köpeğim 5 aylık 2 aydır dışkısını yiyor kolonya acı biber vs aklıma gelecek herşeyi denedim ma a azaltmayı mamaçoğaltmayı az az sık sık vermeyi ama bir tğelü baş edemiyorum veteriner sağlığı için sorun değil zamanla bırakır dedi sizin önerz var mı lütfen çok kötü bir durum

5 CEVAP

zibityus

kötü bir durum değil çok normal bir durum bu köpek için. dışarı tuvalet alışkanlığı kazandırmalısınız eğer aşıları bittiyse. bunu da alışana kadar 3 saatte bir dışarı çıkararak başarabilirsiniz.

zibityus

alıştıktan sonra zamanla azaltarak günde 3 sefere indirebilirsiniz sabah akşam gece yatmadan son bi çiş için oda 15 dk.

Annemin küçükken sokakta baktığı köpeği varmış. O da yermiş. Ve bırakmamış galiba. Gerçekten çok kötü bir şey. Umarım bırakır. :(

"Köpeklerde kaka yeme davranışının en sık görülen nedenlerinden biri yetersiz beslenmedir. Yetersiz beslenen köpekler besin gereksinimlerini karşılamak için içgüdüsel olarak dışkı yemeye yönelebiliyorlar."

Bir de bunu yazmışlar. Böyle bir şey olabilir mi acaba?

Emre_4515

Yemesinin birden fazla nedeni olabilir internetten araştırabilirsin belki hızlı yemeden dolaylıdır belki bir davranış bozukluğu elinden geldiğince bıraktırmaya çalış şuanlık sıkıntı olmaz ama ilerde bu alışkanlık haline gelirse bıraktırması emin ol daha zor olur.ve köpek için zararlı bir davranış. Dışkı yeme önleyici haplar var hemen etki göstermese de 1-2hafta düzenli kullanımda gerçekten işe yarıyor excel detel gibisinden bir şeydi markası yanlış hatırlamıyorsam veterinerde ve internette bulabilirsin 2-3 ay boyunca hergün ver bir daha kakasına daha da dokunmaz ama gene de hala düzlemezse bi eğitmene götür çünkü bu davranış alışkanlık olursa sağlına hiç iyi gelmez