Kedimde 1.5 Aydır Bitmeyen Kan İşeme, Öksürük Ve İştahsızlık..

OznurTANAL

Merhabalar. Kedim Oğluş 4 yaşında, kısırlaştırılmış bir tekir. Antalya Bahçelievler'de oturduğumuz için bütün kedilerim gibi, istedikleri zaman güvenle bahçeye inip eve çıktığı rahat bir yaşam sürüyordu. Bundan 1.5 ay önce 5 gün kayboldu, ki bana çok düşkün, resmen "anne" diyen bir çocuk, bağlasan durmaz. Aramadık yer bırakmadım. 6. günün sabahı çıkageldi. Görünüşte iyiydi, sonradan kan işediğini, akciğerlerine karşılık gelen ön ayaklarının arasının mosmor olduğunu gördüm. Veterinere götürdüm. Uzun zaman soğuk bir yerde yattığı için idrarının kristalize olduğunu, üriner sistem maması yemesi gerektiğini söyledi. İğne yaparak gönderdi.
Bu sıralar onu kaldığım arkadaşıma götürdüm. Evi kaloriferli, ben de orda kalmak zorunda olduğum için rahat bakayım istedim ama arkadaşımdan çok korkuyordu. Onun ayak izlerini duyunca kalbi göğüs kafesine sığmaz oluyordu ama başka çarem yoktu.
Sanırım kaş yapayım derken çocuğumu anksiyete yarattım.
Bundan sonra kan işemeye bir de öksürük eklendi. Baya bir süre kendim veterinerin söylediği antibiyotik iğne ve b vitamini yaptım. Yine geçmedi. Yine gittik; "bağışıklığı çökmüş" diyerek iğne yaptı, ertesi gün yine çağırdı. Ertesi gün bu kez de idrar torbasının tıkanmış olduğunu görüp sonda taktı.
Bundan sonra evime getirdim.
İki gün sonra Oğluş sondayı kendisi çıkardı, rahat çiş - kaka yapmaya başladı ama kanlı idrar ve öksürük geçmiyor. Ağzına şırınga ile, zorla su veriyorum, bişey yiyip içmiyor.
Daha sonra internette araştırınca öksürüğün iç parazitten kaynaklanabileceğini okuyunca iç parazit iğnesi de yaptım, yine geçmedi.
Veteriner; "getir antibiyotik iğne yapalım!" dedi ama bunun bir faydası olmadığı için artık istemiyorum.
Çaresiz kaldım, çok üzülüyorum.
Ne yapmalıyım?
Deneyimi olan yardımcı olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.
Sevgiler..

10 CEVAP

OznurTANAL

Sevgili canseverler, tekrar merhaba.
İyi ki buradan sizlere danışmışım.
Hemen ertesi gün başka bir veterinere gittik, röntgen sonucu ditafram zarının yırtılmış ve organlarının akciğere baskı yapar halde olduğunu gördük. O gün ameliyata alındı.
Çok şükür iyiyiz.
Hepinize tekrar teşekkür ederim.
Hızır yoldaşınız olsun.. 🙏 💞

SerraYanmaz

Akciğer röntgeni ve kan tahlili yaptırabilir misiniz

tyguler

SerraYanmaz haklı akciğer röntgeni işe yarayabilir ve başka veterinere de götürün o ne diyecek belki daha iyi bir ćözüm bulur

OznurTANAL

Teşekkür ederim.. 🙏 💞
Yarın bunu yapacağım..

baranertaga

Geçmiş olsun. Ayrıntılı bir kan tahlili ve akciğer röntgeni çektirin.

Animalia veteriner kliniğini tavsiye ederim. Çok hızlı reaksiyon almanız lazım durum ciddi gözüküyor

Ayseenur10

Geçmiş olsun

OznurTANAL

İdrar üriner sistemdeki kristalleşme ile ilgili. Onun için özel mama başladık.
İlkinde Işıklar, ameliyat için de Altınkum Veteriner Kliniklerine gittim.

Maumau

Neden idrarı kanlıymış? Antta hangi vet kliniğine götürdünüz ilkinde ve sonunda???

baranertaga

Geçmiş olsun sevindim kediniz adına.