Kedim 3 - 4 Aylık Kızgınlığa Girmesi Normal Mi

feyzasunar

anlam veremediğim bir şekilde kızgınlık belirtileri gösteriyor ve daha çok küçük nasıl oldu anlamadım. 10 ekim 2020 doğumlu diye hesapladık daha büyük olması maksimum 1 aydır ama yine de çok erken geldi bana. ne kısırlaştırmak ne de çiftleştirmek için çok erken yapabileceğim bir şey varsa ya da bunlardan birini yapabiliyosam yardımcı olursanız çok sevinirim

8 CEVAP

SerraYanmaz

Ev ortamında yaşayan kedilerde gayet olağan bir durum sıcaklık doğal ortamıyla aynı olmadığı için küçük yaşta kızgınlıklar görülebilir normal

Betullsusam

en erken 5-6 aylıkken girerler. Bana da bi anormal geldi bence gözlemlediğiniz belirtiler kızgınlık belirtisi değil çünkü çok erken. Daha küçük olduğu için yaramazlıklarını kızgınlık sanıyor olabilirsiniz belki. Tam olarak nasıl belirtiler var acaba?

mihriii

benim dişi kedim 3,5 aylıkken girdi veteriner onayladı girdiğini yani mümkün ev kedilerinde olabiliyor erken veya geç kızgınlık

orhdoner

Evet kedilerde olabiliyor özellikle ve kedilerinden daha erken girebiliyorlar kolay gelsin işiniz zor gerçekten

parsingo

Ev kedileri vitaminli mamalar yedikleri için erken gelişiyor zannederim.Kontrol altında tutarsanız iki üç günde geçer.en az 6 . Ayın sonunda gelişimini tamamlıyorlar şimdilik bebek henüz.

feyzasunar

kuyruk dik ve titriyor kapıya doğru miyavlıyor ve sürekli miyavlıyor. hatta mavv mavv gibisinden iki gündür böyle. hafta sonu diye veterinere de götüremedim ama sıvı da geliyor yani çoğu belirti var başka ne olur kızgınlık belirtisi tam bilemiyorum. kar yağışı olan bir yerdeyim kombiyi çalıştırmıyorum camlar sürekli açılıyor sıcaklık düşsün diye oyunlarla eğlendiriyorum ama yine de devam ediyor hareketleri

Betullsusam

Tamam o zaman kesinleşti kızgınlığa girdiği çünkü belirtilerin hepsi kızgınlığa giriş belirtiler. Çoğu kedi en erken 5-6 aylıkken giriyor ama sizin minik dostunuz biraz daha erken girmiş kızgınlığa. Kolay gelsin ((:

feyzasunar

çok teşekkür ederimm cevaplar için bugün veteriner hekime de gideceğiz. arkadaşım kist varsa baskı yapabilir gibisinden de bilgi verdi kontrol yapıp buraya da yazacağım. aynı durumu yaşayan varsa onlar da bilgilenebilirler.