Önemli..

Miapati1

Ellerim çok kötü oldu daha demin 2 kedim alışmadı ve onları bir araya getirdim koku olayından sonra her neyse kavga edince annem korktu ve 2. Kedimi alıp yerine koycaktim ( kendisi ısırıp bırakmıyor kesinlikle) tam elime aldım ısırdı bırakmadi nasıl köpek ısırır bırakmaz aynı öyle ellerimin resmini koycam iz kalır mı ? 2. Kedimin sadece iç dış aşısı var şuan iğne vurulmam gerekiyor mu? Elime ne surebiliirm nasıl geçer hastaneye gitmem gerekiyormu

14 CEVAP

ezginiko

Bizim kedinin bazı tedavilerinden dolayı henüz hiç bir aşısı yapılmadı. Beni ısırıyor tırmalıyor bende bu durumu vet. Sorduğumda çok küçükken sahiplendiğim için sokaktaki diğer mikropları kapmadığını söyledi. Yani kedinizin sağlık durumuna göre değişir bu durum sanırım :/ ama kötü olmuş en azından batikon uygulayın mikrop kapmasın

Miapati1

Aşırı kötü acıyor batikon yok malasef yara yanık kremi sürdüm suanlik

Miapati1

Dişleri çok sivri ya

BARSLAN

İsırdığı yerleri önce sabunla iyice yıkayın. Sonra üzerine kantaron yağı sürün. Kantoron yağı hem iyileşmeyi hızlandırır, hem iz kalma riskini azaltır. Bir de yara kabuklarını koparmayın.

x_queen

Ahhhh ahhhh benimde ayaklarım bu şekilde. Hem ısırık hem tırmalama ): Anlam veremediğim bir saldırganlığı var hatta sakinleşitirici kullanıyorum şu anda. Bende önce yıkayıp batikon sürüp sonra kantaron yağı sürüyorum ama iz kalacak gibi gene de

Miapati1

Bütün veterinerleri aradım her veteriner korkma kuduz olmazsın dedi şişlik olursa hastaneye git dedi hepsi bende bu dönemde pek hastaneye gitmek istemiyorum ama yarın kötü olursa gideceğim. İz giderici krem bilgisi olan varmi

berkeozdede

Batikon sürüp. Yara çizik için krem eczaneden alabilirsiniz. Benimkilerde böyle yaralarım. Tırnaklarımı kesebilrisiniz

Miapati1

Teşekkür ederim ama tırnak değil dişiyle yaptı :dd

tubatuba12

Problem olacağını sanmıyorum ama tedirgin olacaksanız içinizin rahat etmesi açısından hastaneye gitmelisiniz bence.

Findikthecat

Benim kedim bunu hergun yapiyor 🤦‍♀️

Findikthecat

Tabi bu kadar olmasada

Miapati1

Elimin üstü sorun değil ama bileğim acıyor şuan bile kemiğime geldi Zaten damardan isirmis fark ettiyseniz kemiğim acıyor:( ona kızmadım bile nerden bilecek böyle olduğunu ama bir suskunlasti nedense

ahmetzz

Benim Elimi de sokaktaki kediler bu Hale Getirdi Birisi iyileşiyor Yerine Yenisi Geliyor.

tyguler

Veterinerler gitmene gerek yok dedise o zaman şişlik falan olursa gidin bence. Orayı iyice yıkayın sonra pamuğa biraz kolobya damlatıp hafif hafif tenizleyin sonra da nemlendirici falan sürün kabuklarını koparmazsanız iz kalnaz diye düşünüyorum