Kedim Strese Giriyor

Gmzzz

Merhaba benim kedim 8 aylık kısır erkek kedim var ben ve eşim hariç kimseyi sevmiyor eve sürekli misafir geliyor yatılı kalan oluyor ve kedi strese giriyor insanlara anlatıyorum ama anlamıyorlar sürekli tıslıyor miyavlıyor veteriner sakinleştirici hap önerdi onu kullanıyoruz ama bi işe yaramıyor maalesef insanlar anlayışsız ne yapabilirim bilmiyorum herhangi bi fikri olan insanlara ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mı ?

9 CEVAP

melist35

eve misafir gelmesi, taşınma, çocuk, gürültü, başka bir kedi gibi şeyler kedileri ciddi strese sokar. stres = düşük bağışıklık = hastalıklar demek. yani biraz katı bir öneri olacak ama eve yatılı misafir almayın? :) misafir varken kediyi daha sessiz bir odaya alın. hap falan işe yaramıyor zaten. bu süreçte daha az stresli olması için feliway kullanabilirsiniz. sitesinde yazıyor nasıl kullanıldığı ve etkileri. başka bişey etki etmez strese

Miamusty

Bence misafirleri bir odaya kapatın biz genelde öyle yapıyoruz kedim mia normalde insan seven bir kedi fakat bagzi insanlar neden olduğunu anlamadığım bir şekilde kediden korkuyor bende çözüm olarak misafirlerin olduğu odayı kapatıyorum ve mianin özgürce gezmesine izin veriyorum

Mefaa

Maalesef bende aynı sorunu yaşıyorum. Kısır ve erkek. Kısırlaştıktan 2 hafta sonra birdenbire başladı. 2 haftadırda geçmedi. Sakinleştiricide işe yaramadı. En kötüsüde veterine böyle devam edebilir hayata dedi. Ofiste bakıyorum ve müşterilere karşı zor durumda kalıyorum. Ama geçen gün bişey denedim ve işe yaradı o an için. Önce tısladığı için hayır yapma diye uyardım ve arkamı dönüp müşteriyle ilgilendim. 2 dakika içinde tıslamayı bırakıp öylece durdu. Öyle zamanlarda ilgilenmeyin bence. Çünkü üzerine düştüğümde sonuna kadar tıslayıp homurdanıyo. Belki zamanla yanlış bi hareket olduğunu anlayıp bırakır. Benim umudum bu yönde.

Gmzzz

Bende sürekli hayır diyorum ben varken saldırmamış başka odaya gittiğimde saldırmış hiç önemli değil yeter ki o mutsuz olmasınhasta olmasın tek derdim bu saldırganlık zaten hep vardı haşin bi kediydi hep geçmicek biliyorum sadece kendine zarar vermesn hastalanmasın o yeter umarım düzelir sizin minikte

Cook

Benimki de öyle,yatılıyı geçtim eve biri 1 2 saat oturmaya gelse akşamına hastalanıyor ya da ben evden 4 5 saaten fazla gidersem kusuyor.Ben bir şekilde eve misafir almıyorum artık.Psikolojik olarak etkilenmeleri zaten yeterince kötü ki fiziksel olarak da zarar gelince çok vicdan azabı çekiyorum.Illa eve birileri gelcekse de kedinizi en büyük odaya alıp onunla vakit geçirin uyuyana kadar,uyanınca tekrar gidin yanına,ödül maması verin oyun oynayın gönlü olsun.Yoksa bi süre sonra size de tavrı tamamen değişebilir

Gmzzz

Aynı şekilde bende kapatıyorum onu da denedim ama ben yoksam gezmesinin bi anlamıda yok onun için bende psiklojisi bozuldu hasta oldu diyorum misafir sevmiyo istemiyo evde diyorum ama laf anlatamıyorum gelenler eşimin ailesi iki hafta sonra yine gelcem diyo kimse benim canımı düşünmüyo maalesef ondan daha cok benim psikolojim bozuldu o odada miyavlıyo benim içim gidiyo zeus’ta bana aşırı düşkün markete gidip geliyim saatlerce peşimde dolanır miyavlar hızını alamaz bu seferde ısırır :) 5 gündür yavruma eziyet çektirdiler resmen gerçi hıncını saldırarak aldı ama içi soğumamış belli :)

Gmzzz

Eve yatılı misafirin gelmesini bende istemiyorum açıkça söylüyorum fakat bişey değişmiyo odaya koyuyorum sakinleşsin diye sürekli miyavlıyor yavrum sürekli sal sevelim sal sevelim saldım tısladı saldırdı odadan cıkartma diyolar e burası onun evi ama anlatamıyorum feliwayı denicem teşşekkür ederim

Ayseenur10

Misafirin olduğu odayı kapatsanız mesela salonu, o sırada kediniz diğer odalarda gezer belki işe yarar

Gmzzz

Bu arada bana karşı tavrı değişti eskisi gibi değil korkuyo çok yanaşmıyo uzak duruyo benden ben odaya geldikçe mamasını suyunu içiyor ben yoksam yemiyor bağışıklığı düşücek stresten mama yememesinden işim dua etmeye kaldı kimse gelmesin diye annemle de farklı şehirlerde yaşıyoruz ama kadın hayvan sevmesine rağmen anlayışlı gelmiyo bi kere ısırdı diye sesini yükseltti bende kızdım ama aile benim olmayıncane yaparsam yapıyım boş maalesef