Ideal Kilo

ceydatpcu

Kedim 6 aylik 2.700 kilosu ama resmen göbek sarkiyor yag dolu elleyince normlmi obez olsun istemiyorum ama 12 saat olmadıgm icin ewde mama hep önlerinde buarada 2 kedim var dgeri zayıf

15 CEVAP

patili

konu sahibinin kedisi için yazmıştım ben:) 2.700lük kedide göbek şişmesi olmamalı normalde. obez gbi görünmesi normal değil. sizinki 3.800 dü sanırım normal o kilo.

patili

bizimki tea cup diye geçiyor. minyon, kücük boy bir kedi. diğer himalayanlar kadar büyük boyutta değil. ama tabi bu kilosu tüyleri tamamen traş edilmiş kilosu. İran kedilerinde tüy baya agır basıyor :)

vizardon

Bir sabah bir de akşam mama verebilirsin ya da bir evden gittiğinde bir de geldiğinde, kediniz kısırlaştırınca ve yaş aldıkça daha fazla kilo alacaktır ki benim iki yaşına kadar ipincecik olan kızım şu an beş kiloya dayandı

ceydatpcu

2 yasnda 5 kilo fazlamı ya :( mamayi öyle sabah akşam verirsem diyer kedim kilo almaz onunkileride yer :) acaba mama mi yağ yapiyr diye düşündüm hills tonbalıklı

benim kız 5 aylık 3.8 kilo ama çok fit maşallah.Eğer çok hareketli değilse öğünleri azaltabilirsiniz

vizardon

İki yaşında değil kedim dört yaşında :) aktivitelerinde de sorun yok gayet hareketli ve sağlıklı 3.5 kiloydu, farklı bir mamaya geçince şimdi 4.7 gram oldu o yüzden ben de mamasını azalttım ve daha fazla oyun oynuyoruz

ceydatpcu

Çok hareketli oyuncu herşeyi normal göbeği sis gbi degil içi boş deri sarkması gbi

vizardon

Vücuduna dokunduğunuz zaman kemiklerini ve bedenini hissetmek yerine elinize hafif yağlar geliyorsa kilodandır, kendiniz elinizle muayene edebilirsiniz :) gözetim altında ikisine iki öğün mama verebilirsiniz yiyip bitirdiklerinde kaldırırsınız, zayıf olan kediye ayrıca evde olduğunuz zamanlar yaş mama verebilirsiniz, vitamin takviyeleri yapabilirsiniz

vizardon

Şu site Bağlantı (Link) açıklamasını girin size yardımcı olacaktır. Buradan kedinizin kilosunu libre cinsinden yazacaksınız, cinsini yaşı/ayını gireceksiniz
Kg'ı Libreye dönüştürmek için de şu siteden faydalanabilirsiniz; Bağlantı (Link) açıklamasını girin

kedilikizzz

Tamam şimdi anlaşıldı :)

patili

**benim kızım 5 yaşında ve kilosu 2.800 . saglıgında herhangi bir gerileme, halsizlik vs seziyor musunuz? çünkü benim kedimdr göbek sorunu yok 2.700de göbek problemi olmaması lazım. memelerini kontrol edin. şişlik var mı vs. eğer halsizlik vs. bir takım değişiklikler farkederseniz mutlaka veterinere götürün. bir takım viral hastalıklar batın şişmesine su toplanmasına vs sebep oluyor. kilosu gayet normal. ne az ne çok. 5 kg. olan kediniz için kilosu fazla malesef. ona daha dikkatli bir kilo kontrolünde bulunmanız lazım.
**

ceydatpcu

Çok tsk edrm hmn bakim

kedilikizzz

Patili sizin kediniz ne kadar zayıfmış yani zayıf mı ideal mi bilmiyorum bu konuyu pek araştırmadım ama şaşırdım 5 yaşında kısır mı ? Beslenme şeklini yazabilir misiniz mamasını fln çok merak ettim.

imrann

kedim 4 kilo hiç bi sıkıntı yok ama bu saaten sonra mamayı azaltıcam 4 saate bir yarın çay bardagıyla vericem gece hiç vermicem

Heiter

Hareketliliğinde bir sıkıntı olmadığını söylemişsiniz zaten. Bence normal kilosu. O sarkıklık da normal. Bu kediler, kedigillerin ağır sıkletleri diyebiliriz, o yüzden normal.