Kısır Maması Gerekli Mi?

Miyumiyuu

Kedim 1.5 yaşında erkek 10-11 aylık gibi kısırlaştırdım, ilk zamanlar kısır maması veriyordum fakat gözüme çok zayıf görünüyordu yaklaşık 2.5 kiloydu (boyu uzun olduğu için de cok zayıf geliyordu) bende N&D ocean yetişkin mamasına geçtim 3 aydır onu yiyor, üriner sistem sağlığı için gimcatin macunundan veriyorum 3-4 günde bir. Şu anda 4.5 kilo daha da almıyor kilo, zaten çok hareketli bir kedi..sizce yetişkin mamaya devam etmeli miyim, bu bir sorun yaratır mı? Elimden geldiğince içeriği iyi ve sağlıklı olan şeyler vermeye çalışıyorum..

3 CEVAP

tyguler

Kısır kedi maması kullanın bence ve zaten 4.5 kilo iyi değilmi benim kedim 1 yaşında 4 kilo ve şişman duruyor

ozgeav

Geçen benzer bi soru bende sordum düzgün bir yanıt alamadım.Benim kedimde uzun boylu çok hareketli 2 yaşında kısır maması yediğinde çok zayıfladı yetişkin mama verdim toparladı şimdi tekrar kısır mamaya geçtik yine zayıflıyor tam bir kısır döngü 😂😂

Uzmo

Bunu asiri bilmek istiyorum arastiriyorum, farkli kisilere soruyorum ama tam olarak bi fikir birligi yok veya ben bulamiyorum. Ben ozellikle kedim yavru oldugu icin ve kisirlastiktan sonra kitten kullanmaya devam etmek istiyorum icerisinde buyumesi icin gerekli seylerin oldugunu dusundugumden. Birkac kaynakta gordugume gore miktarini azaltarak ayarlanirsa verilmeye devam edilebilir, kilo aldirmicak sekilde kalori ayari yapilirsa. Ama tabi net bu yapilir ve dogru olur diycek kadar kesinligini bulamadim maalesef