Tavuk Kedilerde Alerji Yapar Mı

Sucre

Kuzu etten tavuğa geçtik yaş mamada fakat hapşırma ve burun akıntısı başladı sizce alerjimidir yoksa başka bişey mi

7 CEVAP

golsahyildirim

Evet tavuk alerjisi kedilerde rastlanan bir problem, benim kedimde de var. Ancak hapşırık ve burun akıntısına neden olur mu onu bilmiyorum, kaşıntı ve tüy dökümü yapmıştı bizde.

caglaauzun

Deride kızarıklık aşırı kaşınma gibi durumlar var mı? sadece bahsettiğiniz belirtiler ise üşütme olabilir

Gizemmii

Bizim de tavuklu kullanınca hapşırma ve burun akıntısı oluyor alerjisi varmış değiştirince anladık

Palyaco

Kuzulu mamalar daha iyi oluyor hem deri hem tüy sağlığı için bence Kuzulu mamaya geri donun

Kediden kediye fark ediyor iyi gözlemleyip ona neyin dokunduğunu bulmak sizin elinizde bazı kedilerde bayağı alerji yapabiliyormus

Zeynepulku

Her mamadaki tavuk yapmaz. Kediden kediye de değişir.

sevilayakt7

Tavuklu mamalarda alerji yapan madde genellikle tavuk değildir, mamaya katılan katkı maddeleridir. Tavuk eti ile kuzu etini karşılaştıracak olursak kuzu eti tavuk etinden daha alerjik bir maddedir. Kedinizde eğer 1 haftadan fazla süren kusma, ishal gibi durumlar varsa o markanın mamasına alerjik olabilir (yani o markada kullanılan katkı maddelerine). Bu yüzden farklı bir mamanın tavuklusunu denetip gözlemleyebilirsiniz. Eğer tavuğa alerjisi olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız birkaç gün diğer yaş mamadan hiç vermeden sadece haşlanmış yağsız tuzsuz tavuk eti verin aynı semptomlar görülüyor mu bakın derim.