Dışkıda Sümüksü Yapı

Busenurozyurt

Merhabalar,
Kedim corona hastası. Geçen hafta cuma günü kedimi ishal ve kusma şikayeti ile kliniğe götürdük. Kan tahlili yapıldı ve hiçbir problem çıkmadı. İki gün klinikte kakasına ve idrarına da bakıldı fakat yine bir sıkıntı bulunamadı. Eve geldiğinde ise maalesef kuru mamasını hiç yememeye başladı. Dreamies ödül maması, sıvı ödül maması ve yaş mama yiyor yani iştahsız değil fakat asla kuru mama yemiyor. Pek çok çeşit denedik maalesef bir çözüm bulamadık bir haftadır. Viyo gibi bağırsak düzenleyiciler kullansak da bir gün ishal formda bir gün katı formda dışkılıyor. Bugün tekrar çok cıvık olmayan yapıda ishal oldu. İshalinde sümüksü, şeffaf bir yapı ile karşılaştık. Acaba bu durum başına gelen var mı? Yarın tekrardan hekimimiz ile görüşeceğiz fakat maalesef bu soru aklımızı çok kurcalıyor bu yüzden sizlere danışmak istedim.

3 CEVAP

caglaauzun

Bakıldı mı bilemiyorum ama o bahsettiğiniz yapı parazit sebebiyle olabiliyor sanırım

DoraFiko

Diğer yorumdada bahsedildiği gibi o mukuslu yapı evet parazit belirtisi. Tekrar bi dışkı muayenesi yaptırın bu durumu anlatarak. Götürdüğünüz dışkıyıda kuma bulaşmamış olarak alabilirseniz çok iyi olur. Bizede 3 kez dışkı muayenesi yapıldı. İlk 2si temiz 3.de parazit olduğu anlaşıldı

Busenurozyurt

Çok teşekkürler, bugün tekrardan gideceğiz veterinere sanırım..