Kızım Mia Durduk Yere Babama Saldırdı

Miamusty

Kızım Mia 4 yaşında tekir ve kısır olmayan bir kedi. Bu gün alışık olmadığımız bir şey yaptı maç izlerken gol olduğu için sevinen babama saldırdı ve ciddi hasarlar verdi biz yüksek sesten rahatsız olduğunu ve buna reaksiyon gösterdiğini düşündük ve tekrar evin farklı yerlerinde bağırdık hatta daha da ileri gittim ve miaya bağırdım yeniden saldıracak mı diye fakat hiç birşey yapmadı son olarak aklımıza bir ihtimal daha geldi ve annemle ikimiz kavga ediyormuş gibi yaptık bu sefer de önce bana sonra anneme saldırdı sebebi sizce ne olabilir
Son zamanlarda mantar enfeksiyonu geçiriyor ve tedavi uygulanıyor buna bağlı bir stres bozukluğundan dolayı yapmış olabilir mi yoksa bu sürekli böyle mi devam edicek

4 CEVAP

Kedinin aklinda tehlike tehlike diye alarmlar çalmaya başlamış. Bence durum daha ciddi olmadan siz bir sakin olun. O bağırmayı da bilirim, biliriz. Normal bir sevinç değil. Kedi de bunun olağan olup olmadığını anlamaz yani. Tehdit diye düşünür.

patipatili

bence de bir sakin olun lütfen normal bir şey tepki vermesi. kedinin üzerinde de bağırarak falan deney yapmışsınız yazık yavrucağa. kediler kavgadan gürültüden hoşlanmazlar genelde

Tabiki de saldırması normal. Deney falan yapmanız hoş olmamış. Ben kedimin yanında hiç bağırmam hatta ailemi de uyarırım. Gidip kediye bağırmanıza anlam veremedim ben.

tyguler

Kediler bazen siz sakince otururken de saldırabiliyor aslında oyun oynamak istiyordur
Sadece bağırırken saldırması da demekki yüksek sesi bağırmayı hoş karşılamıyor