Yeni Kedi Sahiplenme

niissaa

kedi sahiplenmek istiyorum. bilgi edinmek istiyorum. kumu,mamasi, bakımı nasıl olmalı?
tecrübeli kişiler yardımcı olabilir mi?

6 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Yapilmayacaklar listesi ile baslayim o zaman.
Baharatli, tuzlu, şekerli ,gdolu yiyeceklerden uzak tutun
Market mamasi diye adlandirilan whiskas gibi, iştahla yedikleri çöp mama diye bile adlandirilmayacak mamalari uzak tutun.
Iclerindeki katki maddeleri ile bağimlilik yapiyorlar, ileride böbrek yetmezliğine sebep oluyor.
Tuz ve baharat da buna sebep olur
Şeker ise körlüğe ya da şeker hastaligina kadar götürür isi..
Dogalarinda etçildirler bu nedenle sirf kuru mama ile beslemeden, ara sira yaş mama ya da kendinizin yapabiliceginiz tavuk ciğeri,yurek,taslik, balik , kirmizi et vb.ile destekleyin
Yogurt ve kefir iyidir bagirsaklarini ve bagisikliklarini destekler
Surekli ciger vb.vermek protein yüklemesine , buna bağli alerjiye sebep olabilir, dikkatli olunmali, kendimizde olduğu gibi tek tip beslenmemeli..
Mama içeriği okumayi ögrenmeye calismali bazi mamalar yuksek meblalidir ama sağlikli ablamina gelmez
O zamana dek insanlar yardimcu okucaktir burada
Süt verilmemeli , ishal ve mide sorunlarina sebep olabiliyor
Kum kabina kumu bolca koymali aksi takdirde kabin dibine yapisir, fark edemezsiniz, o sinen kokuyu alir, kullabmak istemeyebilir
Elinizin altinda karbonat , beyaz sirke bulundurnalisiniz ya da amonyaksiz temizlik malzemeleri.Uygun olmayan bir yere ciş yaparsa , her ürün sandigimiz gibi iyice temizlemiyor.
Mama ve su kabini camaşir suyu ile temizlemekten uzak durmali .Sağliklarina zarar.
Aylik bütcesini ortalama hesap etmelisiniz.
Bazi seyler yaşayarak keşfedilir bu esnada en iyi destek gözlemdir.
Asilari ihmal edilmeneli
Baskasinin tavsiyesi ile abtibiyotik verilmemeli
Hakkinda yeterince bilgi toparlayip guvenebiliceginiz, once can sevgisi tasiyan bir veteriner hekiminiz olmali🐱

Napim

Kediniz cins mi, tekir mi olacak. Eğer tekir olacaksa ev yemekleri de çok sık olmamak şartıyla verebilirsiniz. mama olarak da eğer kediniz tekir ise mystic önerebilirim. Gerçekten güzel içerikleri var.Eğer kediniz cins kedi ise Royal canin önerebilir. Eğer başka sorunuz olur ise özelden yazabilirsiniz 😁

ahmetzz

Bütçenizi Söylerseniz Mama ve kum önerisi Yapabilirim

niissaa

belli bütçe yok şuanlık.

niissaa

teşekkür ederiiimm

niissaa

teşekkürleer