Akvaryum Suyu Bulanıyor

Akvaryum suyunu değiştiriyorum çok berrakken aradan 1 gün geçiyor ve su bulanıyor motorum var ama bir etki etmiyor

2 CEVAP

emreovec

Akvaryum ölçülerine uygun bir filtre tercih etmelisiniz. Mümkün ise dış filtre olmalı. Suyun tamamını değiştiriyorsanız, bulanıklık dediğiniz şey ölen bakteri kültürü olabilir. Suyun her hafta %20 ile %30 arasında bir kısmını dinlenmiş su ile değiştirmeniz gerekir.

Azra00

@emreovec cok guzel aciklamış, bunların yanı sira filtrenizdeki sungeri de ara da bir teizlemeniz gerekmekte ancak akvaryumda oluşan ve gerekli olan bakteri kultürünun bi kısmi da filtrede bulunduğu için çok sik yapmamalısınız yikama işlemini, filtrenizi akvaryumu daha iyi temizleyecek bi hale getirmek isterseniz de süngerinin bulunduğu bölmeye bir miktar elyaf eklemeniz çok fark edecektir.