Acil !! Lütfen Bakın

pelnztrk

merhabalar. benim kedim son 1.5 aydır kakasını kum dışına yapıyor. iki defa ise çişini yaptı.Emin olun aklınıza gelebilcek herşeyi denedim. 1-2 haftalığına geçici olarak kedi istiyorum ,kedime arkadaş olması için belki ondan görüp kuma geri başlar. yani ondan vazgeçmek istemiyorum :( nolur yardımcı olun. böyle bana herşeyi ile tamam aşısı v.s geçici verebilen biri varsa iletişime geçsin bnmle acil.

16 CEVAP

Elifsu17

Kalın taneli kum kullanıyorsanız inceye geçin, patilerini acıtıyor olabilir
Kokusuz kum kullanın, kediler kokulu kum sevmez
Tuvaletinin yerini sevmiyor olabilir daha kuytu köşeye koyun kendini savunmasız hissediyor olabilir

Kediniz kaç aylık acaba ?

pelnztrk

6 aylık felan. yeni kısırlaştırdım 2 - 2 buçuk hafta olacak. Kediyi aldığım kadın ise yalnızlıktan diyip duruyor. yani biz calısıyoruz haliyle tamam kendi işim kedim için olabildiğince eve erken gitmeye calısıyorum. toplasan 6-7 saat tek kalıyor. akşamları evdeyiz ama evdeykende biz yapıyor. sağlık sorunu olmadıına eminim kimse çözüm bulamıyor.

Bence yalnızlıktan değil. Çünkü o kadardan daha fazla evde tek kalan kediler var. Pek ilgilenemiyor olabilir misiniz? Ya da sinir olacağı şeyleri yapıyor olabilirsiniz. Ya da hâlâ ilk sahibini arıyor olabilir. Bir de eğer yaptığı yeri tam temizleyemiyorsanız orada koku kaldığından dolayı da hep yapacaktır. Daha tecrübeli arkadaşlarım size yardımcı olacaktır :)

Gerçekten bilemiyorum. Umarım bir an önce çözüm bulursunuz :(

pelnztrk

Şöyle söyleyeyim , her gece bizimle yatıyor. sabah işe gitmeden ödül maması verip az oynayıp evden öyle çıkıyorum. gelir gelmez montumu çıkartmadan kedime koşuyorum ev de yalnız kaldı diye tekrar ödül maması veriyorum ya da yaş mama. hep aynı yere yapmıyor her yaptığından sonra kuma geri koyup sirkeli su ile siliyorumm.

pelnztrk

teşekkürler

pelnztrk

Kalındı inceye geçtik. Kokuluydu kokusuza döndük. Daha dar alana ve başka yerr taşımıştık ondan sonra başladı sonra eski yerine döndük. Bu sefer nereye koyabilirim ki iki tane kum kabı v ar hatta. Ve oldugumuz konum cok sakin bir yer

Elifsu17

O zaman bu bir davranış problemi haline gelmiş, feliway gibi ürünler kullanmanız gerekebilir, veterinerinize danışmalısınız mutlaka

DoraFiko

Evin 2-3 yerine tuvalet koysanız. Belki yerini ve tuvalet kabını sevmiyordur. Sevdiği yere yapınca diğerlerini kaldırırsınız

Ben kedilerimi kısırlaştırınca kapalı tuvaletin üst kapağını çıkarmıştım rahat girip çıksınlar diye. Ama bütün gece girip tuvaleti yapmadan çıktılar. Kapağı takınca ikiside yaptı tuvaletlerini. Takıntılı hayvanlar alıştıklarından vazgeçmiyorlar.
Belki tuvalet sayısını artırıp değişik değişik tuvaletler olunca beğendiğine yapar

Bird

Daha sakin bir yere koyun ve patilerinden tutup kumu eşelemeyi ogretin biz oyle yapmistik alismisti egerki alistiysa arada sirada yapiyosa size sinirlenmis demektir ve sizin istedigi seyi yapmasini istiyor demektir ama dedigim gibi kumu eşelemeyi ogretin bizde işe yaramisti ve 2 tane kum kabi olmasin 1 tane olsun kafasi karisiyo olabilir

yesiyis

6 ay kısırlaştırma için erken değil mi

yesiyis

Başka kedi tam tersi etki de yapabilir sanki. Bizimki mesela diğer kedi eve geldikten sonra kum dışına çiş yapmaya başlamıştı. Uzunca bi süre de önünü alamadık, denemediğimiz şey de kalmamıştı. Kum kaplarını çoğalttık, yanlış hatırlamıyorsam 5 ayrı kum kabı vardı, en son kendisi birini seçip oraya gitmeye başladı. Tabi biraz sıkıntılı ve uzun bi süreçti bizim için :/

Sselin1

Kakasini yaptigi yerlerden birine koyun kabini. Kabi kapaliysa kapagini cikarip kullanin hatta bir sure ustu acik kullanin. Toz da rahatsiz ediyor olablir reflex kirmizi yada yesil kumu tavsiye ederim. Arada bir siz kum kabina koyun kedinizi yaparsa yaptiksan sonra verin odul mamasini.

pelnztrk

İki tane kum kabı var işte biri açık diğeri kapalı artık koyacağım alan da kalmadı nereye koyiyim bilemiyorum ki . Yani kumu eseliyor girip bazen boş yapıyor onu çıkıyor kakasini yapinca icine geri koyuyorum baktim goruyor icinde girip ustunu kapatip cikiyor