Kedi Ve Deri Koltuk

Ailurophile

merhaba kedim koltukları tırmalamıyor ama oyun oynarken hızlıca zıpladığı için koltuğa tırnaklarıyla tutunuyor her yeri delik deşik ediyor ailem de bu durumdan şikayetçi bildiğiniz bi tamir yöntemi var mı ve nasıl uzak tutabilirim

7 CEVAP

Fsena

Aynen kendi haline bıraktık😂😂 yapacak bişey yok çünkü :) .

Kedili evin vazgeçilmezidir bu. :) Benim kedim gidip orayı tırmalamaz fakat atlarken tırnakları geçiyor. Elimizden de bir şey gelmiyor. Kalıyor öyle. Eğer tırmalama tahtası yoksa bir tırmalama tahtası temin edin. Fakat kedi sahiplerine sorarsanız diyecekleri tek şey ' artık kendi haline bıraktım' :)

emreovec

Derinin tamiri var mı bilmiyorum ama mukadderat. Yine iyi bu keşke benim koltuklar da bu kadar olsa :)

Çözümü de tırnakları hep kısa kalabilirse kesilerek en azından delici olmaz.

Tugce61

Mutlaka tırmalama tahtası edinin. Evin farklı bölümlerine birkaç tane yerleştirin. Tırmalamak istediğinde engel olup tırmalama tahtasına yönlendirin. Bende biraz engelledi işe yaradı. Ama %100 engel olmak pek mümkün değil kediyle yaşamak böyle bişey 😊

Tugce61

Mutlaka tırmalama tahtası edinin. Evin farklı bölümlerine birkaç tane yerleştirin. Tırmalamak istediğinde engel olup tırmalama tahtasına yönlendirin. Bende biraz engelledi işe yaradı. Ama %100 engel olmak pek mümkün değil kediyle yaşamak böyle bişey 😊

Hadeyan

  • Tırnakları hep kısa tut

  • Koltuklara kılıf ve örtü alın

  • Birdennfazla tırmalama direği ya da oyuncağı edinin.

melist35

kedilerin tırmalamayı en sevdiği doku deri ve ketendir. bi sprey şişesine vicks li su yapıp deri kısma sıkın, kediler mentol kokusunu sevmez.. deri koltuğun yakın bir yerine tırmalama tahtası koyun ve kedinizin patilerini tutup tırmalama tahtasına deydirin, tırmalama hareketi şeklinde deydirin. tırnaklarını da düzenli keserseniz bidaha gitmez deriye