Kedim Kuru Mamasını Yemiyor

Policlal

Kedim iştahla saldırdığı kuru mamasını 30 gram anca yiyor. Bir günde sevmemeye mi başladı anlamadım. 5 aylık ve erkek. Eskiden 85-90 gram yerdi. Daha yeni 3 kglık mama aldım. Bir öneriniz bu durumu yaşayan var mı?

7 CEVAP

Policlal

Bu arada sıkılacağı bir vakit kadardır da yemiyor. 1 ay oldu. Virbac yiyor. Klinik mama. Haftada 2 günde yaş mama yiyor. Nadir olarak hindi,tavuk,balıkta haşlayarak kılkıçsız veriyorum.

deniznergis

bazen iştahsızlık ve stres oluyorlar benimkide bazen 4 kutu yaş mama yerken bazen 2 kutu bile yetiyor ,hareketsizlik ve sürekli uzanıyorsa yemek ihtiyacı pek olmuyor akşamları 20 dakika topunun peşinden koşturuyorum ,karnına masaj yapıyorum gayet güzel rahatlıyor soluğu mama kabında alıyor sonrasında.

Policlal

Oyunda oynuyor akşama kadar yatmıyor karnına masajda yapıyorum ama bilemiyorum içim rahat değil :(

deniznergis

yaş mama yemesinde sıkıntı varmı ,tuvaletine düzenli çıkıyormu gün içerisinde

Policlal

Yaş mama açıyorum az yediği için onu yiyor. Tuvaleti de düzenli gibi. Acaba dişleri çıkıyor diye mi bilemiyorum son 3-4 gündür böyle

Mustafanacar

Hasta olabilir 1-2 gün içerisinde geçmezse Veterinere gitmeniz gerek

deniznergis

diş çıkartıyor yada süt dişleri düşmeye başlamış olabilir misketim kuru mama yiyememişti o donemde bizde yaş mamaya dayandık şimdi kuru mama yemiyor sürekli yaş mama istiyor bende veriyorum yaş mamayı gayet sağlıklı maşallah 9 ayda bir defa hasta oldu üşütmüş oldugu için hastalanmıştı