Kefir Ve Yoğurt

Policlal

Kedinize kaç günde bir kefir veya yoğurt veriyorsunuz? Vermek için veterinerime sormalı mıyım?

6 CEVAP

Hadeyan

Ben yoğurdu en az 2 güne bir, kefiri ise haftada bir iki kez sulandırarak veriyorum. Vermeyin diyen veterinere denk gelmedim. Tek sorun çok fazla miktarda verirseniz ya da çok soğuk servis ederseniz ishal olurlar.

melist35

market yoğurdu verilmez kediye. ev yoğurdunun bile probiyotik oranı çok düşüktür, çok gerek yok. probiyotik takviyesi amaçla verecekseniz activia sade probiyotik yoğurt falan verebilirsiniz 2-3 günde bir, olmazsa marketlerdeki sade kefir

Hadeyan

Ev yoğurdu ve kefiri veriyorum. Market halleri çok faydalı değiller zaten. Her kedi laktoza aynı derecede hassas olmuyor başta test etmelisiniz.

Policlal

Laktozsuz normal market yoğurdu ve kefiri değil mi? Miktar nedir? Bir yemek kaşığı gibi mi? Kedim 5 aylık erkek

Haftada iki defa veriyorum bı yemek kaşığı yeterli olacaktır

pablopicasso

Laktoksuz kefir ve ev yoğurdu önerilen. Ama ev yoğurdun pek hoşlanmıyor bizim minnak😇