Travazol Kremi Kullanmaya Devam Etmeli Miyim?

tubatuba12

Kedimin 1 hafta önce kulaklarında hafif tüy dökülmesi olduğunu farkettim ve veterinere götürdüğümde mantar olabileceğini söyleyip mantar aşısı yaptı ve kremi sabah akşam sürmemi söyledi. 1 hafta oldu orada ki tüy dökülmesi azaldı ama kulaklarının daha aşağı kısmının tüyleri biraz daha dökülmüş/kızarmış gibi oldu. Kremi daha ne zamana kadar kullanmalıyım? Ara verip gözlemlemeli miyim? Belki de krem zarar verip aşağıya öyle olmuştur diye düşünüyorum çünkü orada da mantar olmuş gibi gelmişti oraya da sürmüştüm.

5 CEVAP

berkeozdede

Veteriner Mantar olduğunu nerden biliyor. Işıkla baktımı? Işıkla bakmadan mantar demek doğru asla olmaz. Öyle krem zarar veriyorsa acilen bırakıp başka bir veterinere götürebilrisiniz

tubatuba12

Hayır bakmadı maalesef Çorumda ki en iyi veterinere götürdüm kedi konusunda kremi sürmeli miyim hala yoksa ara verip gözlemlemeli miyim

tubatuba12

Lütfen bilen birisi yanıtlasın yukarı çıksın diye yazıyorum

berkeozdede

Kedine iyi geliyormu? Gelmiyorsa Kullanma. Başka bir veterinere danışın

melist35

bizim de ışıkla bakıp mantar dediler ama dermatitmiş, travazol krem sürdüğümüz için yara ıslak kaldı sürekli ve mantara döndürdü, her yerine de sıçradı. öyle bakıp mantar bu denmez. başka veterinere götürün ve ışıkla bakmasını söyleyin. ben başka veterinere götürdüğümde o bölgeden tüy ve kabuk örneği aldılar, o şekilde emin oldular. cilt hastalıklarında doğru teşhis çok önemlidir. kesinlikle iyi/kötü başka veterinerden fikir alın. ve veterinere gittiğinizde boyunluk isteyin, boyunluk kullanın bu süreçte. yoksa her yerine yayar mantarı. tedavisi çok zorlu ve inatçı bir hastalık