Kedimin Cinsi Nedir?

arkadaşlar bu kedinin cinsi nedir bilen varmı sokaktan bulduk

12 CEVAP

patipatili

melis hanım bu öfkeniz neden? cins kedilerden anlıyorsunuz belli ki fakat nereden bilebiliriz kırma olup olmadığını kesin bir şekilde. insanlar sadece fikir yürütüyor sizin dediğiniz de yanlış olabilir tekir olmayabilir bu arada yanlışsam biri düzeltsin fakat tekir diye bir cins var mı şüpheli? kürk rengi tekir diye biliyorum, benim yanlışım da olabilir

patipatili

kusura bakmayın biraz sitemkar oldu ama hiçbir şeyle kırma değil demişsiniz komik geldi nasıl yani anası babası yok mu hahaha

Anonymus179224

Sokağa atılan onlarca cins olduğunu düşünürsek gayet normal bence :) Bizim okulun bahçesinde de tekir desenli Scottish Fold vardı mesela. 🙂

Zeynepulku

Gözlerinden dolayı ankara kedisine benzettim, Van'da olabilir. Biri daha yuvarlak gozlere sahip oluyor diye hatirliyorum.
Boyle bir şekilde yorum yapmanıza gerek yok, sakın olun, derin nefes alıp verin.

Zeynepulku

Ankara kedisi kırması olabilir gözleri benziyor sanki

melist35

hiçbir şeyle kırma değil. sırf renginden veya tüy uzunluğundan ötürü bir şeylerle kırma demekten vazgeçin artık :D tekir cinsi

melist35

yani çok nadir bi durum o, nişantaşında falan mı yaşıyorsunuz haribooo :P

fatma_nur42

scottishlerin hepsi kırma zaten melis safkan british diye sahiplendirilen ama aslında scottish straight olan çok fazla kedi var sahibi de akıllı tabi gidiyo safkan british diye foldla çiflteştiriyo al sana sakat yavru al sana gen karmaşası yani safkan kedi bulmak zaten çok zor bu dönemde para için her şeyi yapıyorlar her türlü yalanı söylüyorlar üreticiler cins veya sokaktaki kedilerin bir çoğu kırma zaten kırma olması kötü bir şey de değil önemli olan sevgi :)

patipatili

yani bence bütün kediler kırma hemen hemen british iran scottish değil annesi ya da babasından biri diye kırma olmuyor mu ? belki anne ve babası da kırma zaten saf bulmak daha zor bence. var mı saf oğlu saf sokak kedisi sahibiyim ben 40 kuşağını biliyorum diyen :)

melist35

her cins sorulan sorunun altında nadir bir kedi cinsinin kırması diye cevap veriliyor çünkü :D komik geliyor, öfkelenecek bir durum yokç geçen birisi sormuş ny24 renk kodlu scottish straight kediye herkes altına tekir yazmış, tekir british kırması yazan olmuş. british kedisi olan tekir kediyle mi çiftleştirir kedisini mantıken düşürsek yani.
kedi ırklarında bir sürü renk vardır. (bazı ırklar hariç) her renk, her kedi ırkında olabilir. sizin kediniz de belli bir cinse has özelliği olmadığı için sokak kedisi veya genel ismiyle tekir dedim. kırma 2 farklı ırkın çiftleştirilmesine denir, kırma olayı da genelde köpekler için kullanılır zaten. çünkü köpeklerde 2 farklı ırk eşlenirse çok bariz farklı yavrular doğar. küçük-büyük ırk farkı olduğu için köpekte. kedide bu durum böyle değil. o yüzden sokak kedilerinin tümü ırk özelliği göstermediğinden ötürü tekirdir. renkten bahsedecek olursak iki renkli kediler bicolor olarak geçer. cream tabby&white rengidir

@melist35

iyi ki sizin gibi zor durumda olmayan her türlü en güzel şartlarda yaşaya bilecek bir kedi satın almadım veya sahiplenmedim. Allaha bir kez daha teşekkür ediyorum ki benim karşıma bu güzel yavruyu çıkardı kötü durumdaydı adeta benden yardım istedi ve bende onu evime kalıcı olarak aldım cins kedileriniz sizin olabilir :) bana sokağın zorlu çamurlu çukurundan çıkan yavrum yeter iyi forumlar..

kediler hakkında bilgim yok malesef tekiri bile yeni öğrendim iyi ki tekir bir yavrum var :)