Kuru Mama

ferhat05

Anket

N&D
(5 oy)
Pro Plan
(1 oy)
Diğer (Lütfen cevap olarak belirtin.)
(1 oy)
Toplam (7 oy)

Brit care aldık ve kakası, ağzı çok kötü kokuyor şu an. Kakası yumuşak ve ayaklarına batıyor. Tüyleri fazla dökülüyor ve soluklaştı. Son zamanlarda N&D'de sıkıntı yaşayanlar olduğu için daha almadık ondan. Brit care gibi aynı etkiyi gösterir diye düşünüyorum.

Pro Plan'ı da düşündüm. Kedim kısır. N&D ve Pro Plan yüksek oranda protein içeriyor kısır bi kedi için. Sizce hangisini alayım?

1 CEVAP

melist35

N&D de bir seri sıkıntılıymış, piyasadan toplatmışlar ürünleri. bir sorun yok yani. proplan et içeriği ve kalite olarak n&d den çok düşük malesef. ayrıca mama geçişi kedide kademeli olarak yapılır. 1 hafta iki mamayı birbirine karıştırarak vermelisiniz. tahılsız mama değişimlerinde zaten ishal oranı yüksektir. o yüzden bu süreçte probiyotik takviyesi de verilmeli. gimcat gastro macun verebilirsiniz veya bu 1 haftalık süreçte hergün activia sade probiyotik yoğurt yedirilebilir. ağız kokusunun mamayla alakası yoktur çok, diş rahatsızlığı olabilir. ishal olduğu için de dışkısı haliyle kötü kokacaktır?