Kedim Cok Ufak Daha Gözleri Bile Acılmamış Nasıl Bakmalıyım?

140duygu140

3 günden beri ben evde besliyorum nasıl ilgilenmeliyim?

10 CEVAP

140duygu140

anneleri nerde bilmiyorum ben buldugumda cocuklar kedilerle oynuyorlardı bende 3 günden beri 4 kediye evde besliyorum sütle suyu karıştırıp şiringayla veriyorum ama sorunları geçe kalkıp bagırmaları okula gittigim için rahatsız olmam geçeleri nasıl susturabilirim acaba

patili

inek sütü vermeyin sakın. bebelac'ın marketlerde satışan yeni doğan bebek sütlerinden alıp 1 ölçek yerine suyun içine 2 ölçek katarak cezvede yapıp sonrasında ılıyınca da iğnesi çıkarılmış şırıngayla yedirin. 3 saatte 1 yapın bunu. karınlarına da masaj yaparak (hafifçe) tuvaletlerini yaptırın. 1 ay sonra yaş mamaya geçersiniz. lütfen inek sütü vs. vermeyin.

Luckyssss

Anneleri neredeler

eğer yetimlerse altlarına çok sıcak olmayacak şekilde sıcak su torbası koyun ki annelerinin yokluğunu hissetmesinler.

patili

annelerini çagırmak için bagırıyorlar yavrum. acıktıkları için. ve karınlarını hafif ovman lazım ki tuvaletlerini yapabilsinler. okula gitdiğinde kim ilgileniyor yavruları emanet edebileceğin evde kimse yok mu? aileni de kedi köpek konusunda bilinçlendirebilirsin. nefes alam her canlı insan gibi kıymetlidir. ve acı çeker. ölür vs vs. bunların hepsi insanda nasıl etki yaratıyorsa hayvanda da aynı etkiyi yaratır. bunları anlat ve kediler için marketten bebelac süt tozu al dilimde tüy bitti artık.

Havanese_Siri

annesi yoksa yavru kediler veya bebekler için olan süt tozlarından hazırlayıp vermeniz gerekiyor

Luckyssss

Anneleri yokmu onların

Kedisevercat

Şırınga ile kediler için sütü hazırlayıp besleyin sıcak tutun uyurken yanlarına sıcak su ile dolmuş pet şişe koyun

140duygu140

yaa nolur birşey söyleyin kedimi nasıl geçeleri susturrum gündüz uyuyu geçe kakıyor ve kaktıklarındada yemegini veriyorum

3 saatte bir beslenmeleri gerekiyor. Ben kendim de besledim gece uyanır beslerdim öyle kolay olsa keşke o işler. Yavru kediler için süt tozları oluyor, onlardan alıp suyla karıştırıp ılık ılık verebilirsin ya da bebelac alıp yine suyla karıştırıp ılık olarak verebilirsin. Ilık olmasına dikkat et, annelerinin yokluğunu hissettirmemelisin. Bakamayacaksan da bakabilecek birine sahiplendir lütfen, bebeklik dönemleri çok önemli bir dönem.