Köpeğim Uyuz Mu?

Tuunaa

51 günlük köpeklerim inleyerek kaşınıyordu 4 gun once veterinere gittik söyledik biti vardır dedi ensesine ilaç damlatti. İlk gün biraz geçmişti ama sonra daha da kötü oldu bugün sabah bi kalktım kulaklarindaki tüyler dökülmüş kabukla dolmuş. Acaba uyuz mu oldular. Aldığım yerdeki neredeyse bütün köpekler uyuzdu bi sağlıklı anneleri vardı. Kulağına dokununca kaşınmaya çalışıyorlar. Uyuz mu olmuştur yoksa başka bir sıkıntısı mı var?

6 CEVAP

Havanese_Siri

Daha ilgili bir veterinere götürün

Tuunaa

Yakınımızda bir veteriner var ve arabamiz yok.

patili

taksi tutup başka bir veterinere götürebilirsiniz. daha işinin ehli bir vet bulun. anne sadece taşıyıcı olmuş olabilir. yavrularına geçirmiştir. uyuz zaten bulaşıcı. hepsi uyuzsa anneye geçmeme şansı yok. belirti göstermemiştir taşıyıcı oldugu için. uyuz baya tehlikeli bir hatalık. lütfen daha iyi bir vet bulun

Tuunaa

Veterinerden geldik şimdi uyuz olmuşlar. Tedavi olcaklar. Minibüse kabul etmediler bizde montumuzun içine sakladık. 1 saat öyle gittik. İnşallah bu seferki vet iyidir.

patili

inşallah. cok sevindim başka bir veterinere götürmenize. size de bulaşmaması için azami gayret gösterin. size bulaşırsa o zaman hep birlikte kendinize mi bakıcaksınız yavrulara mı cok zor olur.

Tuunaa

Dikkat etmeye caliyoruz. İlginiz için teşekkür ederim