Tahıllı Mı Tahılsız Mı?

Milovat

Kısır ve az haraket eden kediye tahıllı mı tahılsız mı mama kullanıyorsunuz?

24 CEVAP

Milovat

Hadeyan siz hangi mamayı kullaniyorsunuz? Ve kediniz kısır mı? 😂

Milovat

Mamaları karıştirip ikisini birden vermeyi düşünmüyorum zaten :D tahıllı tahilsiz konusunda kafam karıştı. Şu an nd kullanıyoruz ve kedim severek tüketiyor. Yine de içerik olara bir ara şüpheye düştüm britten çok fazla koku yapıyor şikayeti okudum. Araştıracağım teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.

Milovat

Hadeyan rica etsem brit'in sizin kediniz üzerinde etkisini kullandıktan sonra bize de aktarır misiniz :D içerik olarak çok güzel görünen bir mama ama bizim çocuk çok hassas olduğu için korkutuyor beni denemeye dahi korkuyorum yani çünkü sindirim sistemiz bagisak floramiz vs biraz sorunlu...

Milovat

Haha, bu yorumda ürün yerlestirme ve reklam vardır gibi bir his doğurdu. Bozita'ya baktım ama stokları çabuk bitiyor sanırım kısır kedi maması güvenilir sitelerde tükenmiş gördüm. Çok çok teşekkür ederim. Umarım çok iyi gelir oğluşunuza.

Milovat

@sselin merak ettiğim benim de bu farklı protein kaynağı iki mama kullanmak istiyorum birini sabah birini akşam birini tahıllı diğerini tahilsiz olarak tuketsin ancak bu kullanıma nasıl gecebiliriz emin degilim. Yani kedimi nasıl rotasyonlu beslenmeye hazım ve bağırsak olarak hazirlayabilirim. Paylaşırsanız çok sevinirim.

Milovat

Bu beslenme konusunda kafam o kadar karıştı ki anlatamam. Biz zaten oğlumla karışık besleniyoruz kısırlaştırma işleminden sonra ona su tüketimi için yaş mama yapıyorum evde atıştırmalık gibi veriyorum gündüz kuru mama öğlen yaptığımız yaş mama bunun içinde epey bir su oluyor akşam tekrar kuru mama. Şimdi nd sabit tutup brit ve sanabelle ya da bozita alıp sizin dediğinizi deneyecegim yavaş yavaş gecebiliriz umarım. Çok çok teşekkür ederim.

Hadeyan

@Adger gene iyi sallamışsın. Tüm tahılsız içeriği pazarlama diyip kaldırıp atmışsın. Kanıt var mı yok tabi. Ayrıca mısır proteini ve türlü gluteni sindiremiyor bu hayvanlar. Sokak kedileri de yaşıyorlar yaşamak bir sorun değil. Ayrıca yakın tarihte tonla tahıllı mama markası davalık süreçler yaşamıştır. Hill's yanlış enzim kullandığı için pek çok kedi ve köpegim kalıcı hasarına sebep olmuş yakın geçmişinde. Royal Canin in ise ölüm davaları var. Gücünüzün yettiğini dünyanın en iyisi sanmaya ve de saldırmaya son veriniz.

Tatsız ve hazmı zor kısmı da uydurma öyle olsa bir tane bile tahılsız mama sayılamazdı. Nişasta ve selüloz dr hububat değil bu arada. Hububat unu yapılabilen tahılların genel adı iken selüloz ile nişasta gıda hammaddeleridir.

Tüm dünya andaval bir sen akıllısın çözmüşsün işi millet boşuna n&d alıyor micho varken ... Süpermiş... 😆

Adger

@Hadeyan N&D satın almak Gereksiz masraf bence. Hem bu yazdıklarım Avrupanın En ünlü Beslenme uzmanı David Southeyin Sözleri.

Adger

@Hadeyan Kedime 300 günü aşkın süre N&D Prime kullandım. Kakası katı ve kuruydu. Tüyleri hiç parlak ve yumuşak değildi ve Aşırı Döküldüğü Sevmiyordum bile. Üriner problemler çekti. Acana Ve orijeni Yemedi. Bonaciboya Geçtiğimizde Bu sorunların Hepsi Çözüldü.