Köpeğimle İlk Gün?

ozcelkoyku

Merhaba bir tanıdığımızın köpeği yavrulamıştı. Bugün de ailem bir tanesini eve getirmiş. Sanırım yaklaşık 1.5 - 2 aylık.

Evimiz bahçeli, ilk geldiğinde bahçeye çıkardık dolaştı kulübesinde uyudu şuan da içeri girmek isteyince içeri aldık. Karnını doyurduk. Biraz garip davranıyor durup dururken garip sesler çıkarıyor ne istediğini tam olarak anlayamadık.

Eve yeni geldiği ve kardeşlerinden ayrıldığı için midir, bir problem yoktur değil mi? Biraz huzursuz hissettim ve sormak istedim.

2 CEVAP

zibityus

1.5 2 aylık bir köpeği doğduğu sürüden annesinden ayırmak özellikle köpeğe ama size de bir çok sorun doğurur. minimum 90 gün doğduğu yerde kalması gerekir mümkünse köpeğin iyiliği için geri götürün 90 gün olunca alın. şu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum https://www.youtube.com/watch?v=nVQwIkAl6cY

Biz de öyle bir hata yaptık galiba 2/3 aylık köpek sahiplendik barınaktan tam anne sütü alamamış bir de gençlik hastalığına yakalandı ve öldü. Sizi üzmek istemem fakat ya annesinin yanına ya da bir veterinere götürün.